ZVEZDA POBEDOM SPUSTILA ZAVESU NA PRVENSTVO: Crveno-beli zajedno sa DELIJAMA obeležili TITULU! KURIR TV

superliga

Fudbaleri Crvene zvezde pobedom su završili sezonu, pošto su danas na svom terenu savladali Proleter sa 2:1, u poslednjoj ovosezonskoj utakmici u Super ligi Srbije.

Utakmica nije počela najbolje po šampiona Srbije, pošto je Proleter golom Aleksandra Andrejevića poveo već u šestom minutu, ali su izabranici Dejana Stankovića preokrenuli rezultat do poluvremena.

Prvo je Mateo Garsija izjednačio u 19. minutu, da bi prednost Zvezdi u 37. minutu doneo Milan Gajić.

Zvezda je sezonu završila sa 78 osvojenih bodova, odnosno sa 14 bodova više od Partizana, dok je Proleter na 12. mestu sa 30 osvojenih bodova.

Uz pesmu, bubnjeve i pirotehniku, oko 18.000 navijača na stadionu "Rajko Mitić" proslavilo je osvajanje titule.

1 / 17 Foto: Starsport

Ranije odigrano: Mladost - Rad 2:0, Voždovac - Radnik 1:1, Spartak - Napredak 0:2, Vojvodina - Partizan 1:0, Radnički - TSC 3:1, Javor - Inđija 5:0, Čukarički - Mačva 3:1.

Tabela: Crvena zvezda 78 bodova, Partizan 64, Vojvodina 62, TSC 59, Radnički 52, Čukarički 51, Spartak 46, Voždovac 45, Mladost 43, Napredak 33, Radnik 31, Proleter 30, Javor 28, Inđija 25, Rad 15, Mačva 13.

KRAJ MEČA:

90. minut - Kraj utakmice, priprema se šampionsko slavlje

90. minut - Dobar šut Rodića, brani Petrić

85. minut - Pokušaj Gajića iskosa sa desne strane, pored gola

80. minut - Dobar šut Novakovića iz slobodnog udarca,ali Borjan se ispružio i odlično odbranio.

75. minut - Marković je nespretno startovao na Gajića,a li sve se dobro završilo.

70. minut - Ništa se ne dešava na terenu blaga inicijativa Zvezde

64. minut - Izmena u ekipi Zvezde umesto Jovičića u je konačno je debitovalo zimsko pojačanje crveno-belih Seku Sanogo.

60. minut - Opao je ritam utakmice, igra se između dva šesnaesterca

56. minut - Prvi žuti karton na utakmici, dobio ga je igrač Zvezde Rodić.

50. minut - Zvezda napada i želi što pre do trećeg gola

1 / 8 Foto: Starsport

46. minut - Druga izmena u Zvezdi umesto Pavkova u igru je ušao Tomane

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

45. minut - Kraj prvog poluvremena

41. minut - Odlična akcija Proletera, šutira Karaklajić, ali Borjan brani.

37. minut - GOL, 2:1, Opet odlična akcija crveno -belih, Pavkov je odigrao za Garsiju koji je sjajno fintom tela izbacio mladog Mitrovića i uposlio Gajića koji je utrčao u šesnaesterac gostiju i šutem u dalji ugao savladao Petrića.

35. minut - Degenek je odlično šutirao sa ivice šesnaesterca ali Petrić siguran.

32. minut - Gajić pokušao da uposli Pavkova , ali reagovao je defanzivac Proletera i otklonio opasnost.

28. minut - Gosti su uspostavili ravnotežu na terenu

22. minut - Pritisak crveno-belih nakon izjednačujućeg gola.

19. minut - Umesto povređenog Bena u igri je Mirko Ivanić

17. minut - GOL, 1:1, sjajna akcija Zvezde nakon odlično pasa Vukanovića u dubinu, Garsija rutinski treže mrežu Petrića

15. minut - Proleter se nije uplašio šampiona Srbije i za sada ostavlja mnogo bolji utisak na terenu.

10. minut - Gol Proletera je šokirao domaćina, koji polako preuzima inicijativu.

1 / 5 Foto: Starsport

6. minut - GOL, 0:1 Andrejević je šokirao domaćina, najbolje se snašao u šesnaestercu Zvezde nakon kornera i glavom matirao pokrivenog Borjana.

1. minut - Utakmica je počela

Crvena zvezda: Borjan - Gajić, Degenek, Milunović, Rodić - Jovičić, Garsija, Nikolić, Ben - Vukanović, Pavkov.

Klupa: Popović, Vulić, Ivanić, Babić, Tomane, Sanogo, Radulović.

Proleter: Petrić, Mitrović, Pejić, Karaklajić, Mirosavljev, Marjanović, Leandro, Jovanović, Andrejević, Tanasin, Babić.

Klupa: Knežević, Balabanović, Novaković, Joković, Radinović, Šćepanović, Rušević.

Sjajna atmosfera oko stadiona Rajko Mitić!

Klub je pozvao navijače da dođu u što većem broju pozdrave fudbalere i proslave titulu šampiona Srbije.

"Ovo je lep dan za Crvenu zvezdu i za svakog navijača. I onog ko ne bude došao i ko dođe da pozdravi momke koji su osvojili titulu, koji su prošli dug put i zasluženo pokazali da su najbolji u Srbiji. Nadam se da će doći što više ljudi da ih pozdravi", rekao je Stanković u najavi meča i dodao:

"Ne mogu da kažem da će utakmica biti revijalna. Ali, biće spektakl i mora da se ispoštuje. To će biti dan fešte, proslave. Treba da se uklopimo u spektakl koji nas čeka pre, tokom i posle utakmice", istakao je Stanković.

Stanković je ponovio je da titula šampiona Srbije ide klubu, igračima i navijačima.

"Već sam pričao o mojim osećanjima. Ovo je titula igrača i navijača. Osećam je i svojom kao navijač i trener Zvezde. Ne znam koji je to procenat, ali je osećam svojom. Zahvalio sam svima koji su učestvovali u ovoj tituli", rekao je trener crveno-belih.

Gosti Crvene zvezde će biti veterani 63. padobranske brigade, kao i igrači malog fudbala.

"Svima koji imaju veze sa sportskim društvom naša vrata su otvorena, kako košarkašima, odbojkašima, streljaštvu... Mi ih raširenih ruku čekamo sve sportiste koje imaju veze sa Zvezdom, i one druge. Tako i sa bivšim fudbalerima Zvezde", zaključio je Stanković.