SPEKTAKULARNA CEREMONIJA DODELE NAGRADA! Ćurković ''kitio'' crno-bele, Pantelić uručio trofej Novosađanima! KURIR TV

sjajno

Fudbaleri Vojvodine osvojili su Kup Srbije, pošto su večeras u finalu u Nišu savladali Partizan posle boljeg izvođenja jedanesteraca.

U regularnom toku bilo je 2:2 (1:0), u produžecima nije bilo golova, a Novosađani su slavili penalima sa 4:2.

U regularnom delu Vojvodina je vodila 2:0 golovima Miljana Vukadinovića u 38. i Petra Bojića u 56. minutu, ali je Partizan izjednačio preko Filipa Stevanovića u 80. i fantastičnim pogotkom Strahinje Pavlovića u 90+6. minutu.

Posle dodatnih 30 minuta rezultat se nije menjao, a u penal seriji presudili su promašaji igrača Partizana Uroša Vitasa i Saše Zđelara.

Nakon utakmica usledila je ceremonija dodele medalja i trofeja uz veliki vatromet.

Partizanu je srebrne medalje delio bivši predsednik tog kluba Ivan Ćurković, dok je potpredsednik FSS Marko Pantelić fudbalerima Vojvodine dodelio trofej.