JEDNA BOMBA PONIŠTENA, DRUGA PRIZNATA: Lacio posle preokreta savladao Kaljari, Sergej POCEPAO MREŽU! VIDEO

SERIJA A

Fudbaleri Lacija pobedili su večeras na svom terenu Kaljari sa 2:1, u utakmici 35. kola Serije A.

Kaljari je poveo u trećem minutu, kada je Žoao Pedro postigao lep gol iz slobodnog udarca, ali je sudija poništio pogodak, pošto je fudbaler pogrešno izveo prekid. Gosti su ipak poveli u 45. minutu golom Djovanija Simeonea, a Lacio je izjednačio u 47. minutu lepim golom iz voleja sa 20-ak metara srpskog fudbalera Sergeja Milinković-Savića.

1 / 4 Foto: AP/ Riccardo De Luca

Pobedu Laciju doneo je Ćiro Imobile pogotkom u 60. minutu.

Lacio je prekinuo niz bez pobede i četvrti je na tabeli sa 72 boda, bodom manje od trećeplasiranog Intera i dva boda manje od Atalante na drugom mestu. Prvi je Juventus sa 80 bodova i potrebna mu je pobeda u poslednja tri kola za devetu uzastopnu šampionsku titulu.

Kaljari je nastavio niz utakmica bez pobede i posle 13. poraza u prvenstvu zauzima 13. mesto na tabeli sa 42 boda.