INTER SAVLADAO ATALANTU ZA ZVANJE VICEŠAMPIONA ITALIJE: Roma iznenadila Juventus u poslednjem kolu Serije A! VIDEO

Fudbaleri Intera pobedili su večeras u gostima Atalantu sa 2:0, u utakmici 38, poslednjeg kola italijanske Serije A.

Inter je ovom pobedom osvojio drugo mesto na tabeli sa 82 boda, dok je Atalanta treća sa četiri boda manje.

Golove za pobednički tim postigli su Danilo Dambrozio u prvom i Ešli Jang u 20. minutu.

Fudbaleri Rome su u gostima slavili protiv šampiona, ekipe Juventusa sa 3:1.

Juventus je poveo već u petom minutu golom Gonsala Iguaina, ali je Roma do poluvremena preokrenula rezultat.

Prvo je Nikola Kalinić izjednačio u 23. minutu, da bi Dijego Peroti u 44. minutu pogodio sa penala sa 2:1. Isti igrač je u 52. minutu postavio konačan rezultat.

Juventus je sezonu završio sa 83 osvojena boda, dok je Roma peta sa 70.

Fudbaleri Napolija su na svom terenu istim rezultatom pobedili Lacio.

Strelci na Napoli bili su Fabijan, Lorenco Insinje i Mateo Politano, dok je jedini gol za Lacio postigao Čiro Imobile.

Imobile, najbolji strelac Evrope, sezonu je završio sa 36 golova. On je ovim golom izjednačio rekord Iguaina po broju golova u jednoj sezoni u Seriji A.

Lacio je četvrti na tabeli sa 78 bodova, dok je Napoli sedmi sa 62.

Fudbaleri Milana su sezonu završili pobedom na svom terenu protiv Kaljarija. Milan je šesti na tabeli sa 66 bodova, dok je Kaljari na 13. poziciji sa 45.