LUDO FINALE U KELNU, GOLEADA PRIPALA SEVILJI! Kraljevi Lige Evrope bolji od Inter za novi trofej! VIDEO

Borba za trofej

Fudbaleri Sevilje osvojili su Ligu Evropa, pošto su večeras u finalu sa 3:2 pobedili Inter.

Sevilji je to šesti trofej u Ligi Evropa u istoriji.

Španski klub nije dobro počeo finale u Kelnu, pošto je Inter vodio od petog minuta golom Romelua Lukakua iz penala.

Sevilja je potom golovima Luka De Jonga u 12. i 33. minutu preokrenula, a rezultat je na poluvremenu bio 2:2, pošto je u 36. izjednačio Dijego Godin.

Pobedu Sevilji doneo je Dijego Karlos u 74. minutu.

Karlos je šutirao iza ledja, lopta nije išla u okvir gola, a Lukaku je skrenuo i prevario svog golmana Damira Handanovića.

Srpski fudbaler Nemanja Gudelj učestvovao je u osvajanju trofeja. On je ušao u igru u timu Sevilje u 86. minutu.

1 / 16 Foto: EPA

Tok meča:

Kraj meča!

90. minut - Utakmica je produžena za šest minuta!

86. minut - Nemanja Gudelj ušao je u igru sa klupe.

80. minut - Nova prilika za Sevilju, probao je glavom fudbaler španskog kluba posle prekida, ali lopta ide preko prečke.

74. minut - GOOOOOOOOL! Dijego Karlos postiže pogodak, Sevilja ponovo vodi!

65. minut - Sjajna prilika, Lukaku je promašio zicer! Odlična odbrana golmana Sevilje

58. minut - Probao je Ešli Jang sa ivice šesnaesterca desom, ali lopta ide daleko preko gola.

58. minut - Alesandro Bastoni je zaradio žuti karton.

57. minut - Probio je levi bek Sevilje po svojoj strani, opalio posle finte, ali lopta pogađa samo spoljni deo mreže Intera.

52. minut - Sjajna prilika za Inter, ali u poslednji čas štoper Sevilje spašava svoj gol!

46. minut - Počeo je drugi deo igre!

45 minut - Završeno je poluvreme!

36. minut - GOOOOOOOOOOL! Dijego Godin vraća EGAL! Kakav meč u Kelnu

33. minut - GOOOOOOOOOL! Ponovo je pogodio De Jong i sada Sevilja vodi. Sjajan pogodak De Jonga, sjajan meč u Kelnu.

22. minut - Novi pokušaj Okamposa, ali pogađa samo spoljni deo mreže!

12. minut - GOOOOOOOOL! De Jong izjednačava rezultat posle centaršuta Hesusa Navasa.

5. minut - GOOOOOOOOOL! Inter vodi u finalu golom Lukakua sa bele tačke!

3. minut - Penal za Inter posle faula nad Lukakuom!

1. minut - Utakmica je počela

Inter: Handanović, Godin, De Fraj, Bastoni, D'Ambrosio, Barela, Brozović, Galjardini, Jang, Martinez, Lukaku.

Sevilja: Bono, Hesus Navas, Kunde, Dijego Karlos, Reguljon, Đordan, Fernando, Banega, Okampos, Suso, De Jong.

Inter je u polufinalu izbacio Šahtjor sa čak 5:0, a Romelu Lukaku je ove sezone eksplodirao.

Postigao je barem po gol na poslednjih deset utakmica u ovom takmičenju, a ove sezone je ukupno postigao 33 gola u svim takmičenjima.

Sa druge strane, Seviljini rezultati počivaju na tvrdoj odbrani - otkako se fudbal vratio, nisu primili gol na devet od 13 mečeva.

Devet godina je prošlo otkako je Inter podigao pehar. Poslednji put su podigli pehar Kupa Italije 2011. godine, godinu dana nakon osvojene Lige šampiona.

Ekipa Sevilje je u fenomenalnoj formi - 20 utakmica zaredom nisu osetili poraz u svim takmičenjima - 11 pobeda i devet remija. Takođe, Liga Evrope je "njihovo takmičenje" - igraju u šestom finalu.

Glavni arbitar je Dani Makeli iz Holandije, a pomagaće mu Mario Diks i Hesel Stegstra.Četvrti sudija je Grk Tasos Sidiropulos, a za VAR je zadužen Johem Kampujs iz Holandije.