POSLE UBEDLJIVE POBEDE U FINALU NAD VOLFSBURGOM Fudbalerke Liona sedmi put šampionke Evrope! VIDEO

liga šampiona

Fudbalerke Liona osvojile su večeras petu uzastopnu titulu šampiona Evrope, pošto su u finalu Lige šampiona u San Sebastijanu pobedile Volfsburg sa 3:1.

Lion je poveo u 25. minutu golom Eženi Somer, a prednost je udvostručila Saki Kumagai u 44. minutu. Posle toga gol za nemački tim postigla je Aleksandra Pop, a pobedu Lionu obezbedila je Sara Bjork Gunarsdotir pogotkom u 88. minutu.

Lion sada ima rekordnih sedam titula u Ligi šampiona. Ekipa nije izgubila takmičarski meč još od maja 2018. godine i poraza od Pari Sen Žermena u finaliu Kupa.

To je bio prvi poraz Volfsburga posle 41 utakmice, od marta 2019. godine i poraza u četvrtfinalu Lige šampiona od Liona sa 2:4.

Volfsburg je igrao za treći trofej, a od Liona je prethodno u finalu izgubio i 2016. i 2018. godine.

To je bilo četvrto finale Liona i Volfsburga, a jedini trijumf Volfsburg je zabeležio 2013. godine.