PORAZ U IZRAELU: Željezničar eliminisan u prvom kolu kvalifikacija za Liga Evropa! VIDEO

liga evrope

Fudbaleri Željezničara iz Sarajeva eliminisani su u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evropa, pošto su danas sa 3:1 izgubili od Makabi Haife.

Željezničar je poražen iako je vodio u Izraelu golom Ivana Lendrića u 34. minutu.

Makabi je izjednačio do poluvremena, golom Tjarona Čerija u 38. minutu.

Pobedu domaćem timu doneli su Nikita Rukavitsja u 59. i Juval Aškenazi u 66. minutu.

Utakmica je trebalo da se igra još 24. avgusta, ali je odložena zbog zaraženih korona virusom u ekipi iz Bosne i Hercegovine.

Protivnik Makabi Haifi u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evropa biće kazahstanski Kajrat iz Almatija.