SJAJNA PREMIJERA STANOJEVIĆA NA POVRATKU U HUMSKU: Uspešna generalka Partizana sa Radom pred put u Moldaviju! VIDEO

SUPERLIGA

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras na svom terenu ekipu Rada sa 3:0, u utakmici sedmog kola Super lige Srbije.

Partizan je na novom debiju Aleksandra Stanojevića na klupi crno-belih bio bolji i opasniji tim od Rada, a pobedu su mu doneli Lazar Stojsavljević autogolom u 31. minutu, Filip Stevanović u 51. minutu i Umar Sadik u 81. minutu sa jedanaesterca.

Ekipa iz Humske upisala je petu pobedu od početka šampionata i trenutno je treća na tabeli sa 15 bodova, dok je Rad posle šestog poraza poslednji sa samo tri osvojena boda.

Crno-beli su poveli u 30. minutu. Stevanović je centrirao sa leve strane, Lazar Marković je poslao loptu na peterac, a Lazar Stojsavljević je nespretno reagovao i poslao loptu u sopstvenu mrežu.

Na samom početku drugog poluvremena Rad je ostao sa igračem manje na terenu, pošto je Djorić dobio direktan crveni karton posle starta nad Sadikom.

Crno-beli su nastavili da redjaju šanse, a na 2:0 je prelepim golom povisio Stevanović u 51. minutu. Konačan rezultat postavio je Sadik pogotkom sa penala u 81. minutu.

Partizan u četvrtak gostuje moldavskom Sfintulu u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evropa, dok će u narednoj rundi domaćeg takmičenja ići u goste Zlatiboru.

Rad u osmom kolu Super lige dočekuje Javor.

1 / 9 Foto: Starsport

Kraj meča!

83. minut - U igru su ušli Čolić i Lutovac umseto Miljkovića i Asana.

80. minut - GOOOOOOL! Sadik pogađa sa bele tačke!

80. minut - Penal za Partizan posle faula na Asanom.

70. minut - Stanojević je izvršio izmenu, umesto Markovića ušao je Matić.

55. minut - Natho je promašio zicer!

54. minut - Nekoliko sjajnih prilika za Partizan! Probali su redom Sadik, Asano i Marković.

50. minut - GOOOOOOOL! Majstorija Filipa Stevanovića koji je duplirao prednost crno-belih u Humskoj!

47. minut - CRVENI KARTON za Đorića posle faula nad Sadikom!

46. minut - Počeo je drugi deo igre!

45. minut - Završen je prvi deo igre!

40. minut - PREČKA za Partizan. Posle kornera crno-beli su ponovo imali sjajnu priliku, ali posle šuta glavom lopta je pogodila samo okvir gola.

39. minut - Probao je Ostojić glavom posle kornera, ali u poslednji čas reagovao je Živković i loptu izbacio sa gol linije.

38. minut - Probao je Sadik, ušao je u peterac, više puta zalomio, ali na kraju mu je šut bio blokiran.

31. minut - GOOOOOOL! Crno-beli su poveli autogolom Stojisavljevića.

21. minut - Posle sjajnog centaršuta Uroševića proba je glavom Asano, ali pošto mu je zasmetao Sadik nije uspeo najbolje da zahvati loptu.

10. minut - Partizan ima inicijatiu od početka meča, ali za sada bez prave prilike.

Crno-beli su na svom Tviter nalogu ponovo javno prozvali sudiju Srđana Jovanovića koji je danas delio pravdu u Senti.

1. minut - Utakmica je počela!

Grobari pred početak meča protestovali isrpred prostorija FSS na Terazijama.

Partizan: Popović, Miljković, Vitas, Ostojić, Urošević, Zdjelar, Natho Stevanović, Asano, Marković, Sadik

Rad: Marković, Milutinović, Đorić, Stoisavljević, Trninić, Lazarević, Novaković, Jovanović, Živković, Busnić, Trifunović

Novi šef stručnog štaba Aleksandar Stanojević ponovo će biti na klupi crno-belih, a protivnik će mu biti debitant na klupi ’’gađevinara’’ Zoran Njeguš. Zbog te činjenice strateg Partizana nije srećan, jer nije upoznat sa njegovim sistemom rada i načinom igre ekipe:

’’Nikad nije lako raditi u Partizanu. Ne volim da poredim vremena, ali situacija je sada teža i zahtevnija iz razloga što je Zvezda u nekom periodu dominantnija. Promocija je bila emotivna, kao i kad sam prolazio preko terena do svlačionica. Posle tog dana nisam razmišljao kako ću da se osećam na dan ponovnog debija. Totalno sam fokusiran na utakmicu sa Radom. Žao mi je što neće biti naših navijača, ponovo su ujedinjeni. Osećamo te vibracije i u njihovom odsustvu, biće poruka, znamo da nismo sami u ovoj borbi, potrebna nam je pozitivna energija. Drago mi je zbog Njeguša, ali ne volim iznenađenja, teže mi je da vodim tim protiv debitanata. Lakše mi je kad znam kako trener radi, na koji način je njegov tim igrao u prethodnim utakmicama.’’

Meč 7.kola Linglong Tire Super lige Srbije između Partizana i Rada igra se u subotu 12.septembra, sa početkom u 20:00 časova.