BOG POGLEDAO VELIKI MILAN! Epski MEČ u Portugalu: Domaćin propustio NEMOGUĆE, slavni klub ČUDO spasilo eliminacije! VIDEO

ludnica

Fudbaleri Milana plasirali su se u grupnu fazu Lige Evrope nakon što su na neverovatan način pobedili portugalski Rio Ave.

"Rosoneri" su poveli u 51. minutu i činilo sedaće oprasvdati ulogu favorita bez većih problema.

Međutim domaćin nije mislio tako.

Najpre su izjednačili golom Heraldesa i meč je otišao u produžetak.

Na startu dodatnih 30 minuta Želson je pogodio za 2:1 i sve do 120. minuta Rio Ave je imao prednost.

Istu prednost nisu uspeli da sačuvaju pošto je Hakan Čalhanolu u drugom minutu nadoknade realizovao penal, nakon nepotrebnog i nesmotrenog igranja rukom u šesnaestercu domaćina pa se pristupilo jedanaestercima.

Onda je usledilo pravo ludilo, nešto slično kao na prošlogodišnjoj utakmici između Kopenhagena i Crvene zvezde.

Igrači Rio Avea imali su tri meč lopte, odnosno tri puta su šutirali penal koji bi im obezbedio plasman u Ligu Evrope, međutim u sva tri pokušaja su promašili,od čega su dva puta pogodili stativu

Na kraju, ključni penal je promašio Aderlan i Milan je uspeo da se plasira u grupnu fazu Lige Evrope.

Velika šteta za mali Rio Ave, veliki Milan pogledali su svi Bogovi ovog sveta u Portugalu.