ZVEZDA BLIZU EVROPSKOG PROLEĆA: Kanga, Katai i Borjan doneli nova tri boda crveno-belima i doveli ekipu na korak od evropske elite

LIGA EVROPE

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras Gent sa 2:1, u trećem kolu Grupe L Lige EVropa.

1 / 10 Foto: Starsport

Zvezdi je to druga vezana pobeda.

Gelor Kanga je doveo Zvezdu u prednost u 12. minutu, a belgijski klub je izjednačio u 31. preko Vadisa Odjidja-Ofoea.

Gol za novo vodjstvo i pobedu Zvezde postigao je Aleksandar Katai u 59. minutu.

Gent je vršio pritisak u većem delu drugog poluvremena, a najbolju šansu imao je u poslednjim trenucima utakmice, kada je Milan Borjan odbranio šut protivničkog igrača iz blizine.

Hofenhajm je u drugoj utakmici Grupe L kao domaćin ubedljivo sa 5:0 pobedio Slovan iz Libereca.

Crvena zvezda ima šest bodova i druga je na tabeli Grupe L.

Vodi Hofenhajm sa devet, Slovan ima tri, a poslednjeplasirani Gent nema nijedan.

Zvezda će u narednom kolu gostovati Gentu u Belgiji za tri nedelje.

Kraj utakmice!

94. minut - Sjajna odbrana Borjana koji je odbranio čist zicer.

90. minut - Utakmica je produžena za još 5 minuta.

87. minut - Gosti prete, Zvezda se dobro brani.

83. minut - Kanga izlazi iz igre, na terenu je Radovan Pankov. Pojačavu odbranu Zvezda.

80. minut - Probao je Torš iz velike daljine, ali još jedna sjajna odbrana Borjana koji je zatražio lekarsku pomoć nakon ove reakcije.

75. minut - Prilika za goste, ali šuta sa leve strane završava pored gola Zvezde.

Pogledajte pogodak Kataia iz drugog ugla.

73. minut - Posle kontre probao je lob udarcem Katai sa ivice šesnaesterca da iznenadi golmana gostiju, ali daleko preko prečke ide lopta.

66. minut - Posle nove greške odbrane Zvezde, Dorš je došao do lopte, ali se nije snašao najbolje i loše je šutnuo pa je to bio lak plen za Borjana.

64. minut - STATIVA - Posle šuta Gajića i odbrane golmana gostiju, lopta se odbila do Gobeljića koji je na praktično prazan gol pogodio stativu.

63. minut - Ivanić je izašao, na terenu je Petrović Njegoš.

59. minut - GOOOOOOOOL! Zvezda ponovo vodi golom Kataia iz slobodnjaka.

58. minut - Soloprodor Ivanić i šut sa ivice šesnaesterca po zemlji, ali lopta ide pored desne stative gola gostiju.

55. minut - Prvi pokušaj i za goste u nastavku. Posle kontre Jeremčuk je dodao Botaki koji je probao na prvu sa desne strane, ali pravo u Borjana.

53. minut - Prvi pokušaj u nastavku. Probao je Faklćineli, lopta je zakačila Bena i otišla u gol aut. Sjajna šansa je propala za crveno-bele.

46. minut - Počeo je drugi deo igre.

Završeno je prvo poluvremen na Marakani.

45. minut - Žuti karton za Milunovića zbog grubog starta nad Ofom.

44. minut - Već u sledećem napadu prečku je pogodio Katai posle pasa Kange.

44. minut - Posle lošeg pasa Milunovića, neočekivano je dobio priliku Botaka, ali nije reagovao na pravi način.

Pogledajte pogodak Kange iz drugog ugla.

37. minut - Još jedan prodor po desnoj strani za gostujuće fudbalare, ali Borjan je sjajno zaštitio bliži ugao i loptu prosledio samo u korner. Kontre su najjače oružje belgijskih igrača.

31. miunt - GOOOOOOOOL - Gosti izjednačili preko šuta Ođiđi Ofoe, a nakon što je lopta zakačila igrača Zvezde i prevarila Borjana. Dosta sreće za goste ovom slučaju.

25. minut - Probao je Ben iz prekida po zemlji, ali pravo u golmana gostiju.

24. minut - Probio je Gobleljić, loptu propustio kroz noge Falćineli do Ivanića koji je opalio iz pre sa ivice šesnaesterca, ali lopta je prošla par milimetara od leve stative gola gostiju.

21. minut - Sjajan Pas Kange kojim je izbacio Gajića samog u peterac gostiju, malo sa desne stranse iskosa, pa je nakon šuta golamn gostiju lako reagovao i loptu poslao u korner.

15. minut - Još jedna sjajna prilika za Zvezdu. Probao je Falćineli sa leve strane, ali je promašio čitav gol.

12. minut - GOOOOOOOL! Kanga dovodi Zvezdu u prednost sjajnim pogotkom.

9. minut - Probao je Jeremčuk sa ivice šesnaesterca, ali pravo u Borjana. Bio je ovo prvi šut u okvir gola na meču.

8. minut - Neverovatna akcija za goste. Imali su 3 na 1, ali je odlučujući pas u šesnaestercu Zvezde presekao Sanogo i tako sprečio čist pogodak.

5. minut - Probio je Katai po levoj strani, probao loptu da ubaci u šesnaesterac, ali tamo je bio usamljen Falćineli, pa je Katai uspeo da izvuče samo korner.

1. minut - Utakmica je počela!

20:45 - Pogledajte pogodak koji je obeležio veče u Ligi Evrope.

20.35 - Zvezdin tunel ponovo je glavna tema svetskih medija.

20:15 - Ceo region priča samo o koreografiji Deliji za meč sa Gentom.

20:00 - Sjajnu koreografiju očekujemo večeras na severu.

Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan - Gajić, Degenek, Milunović, Gobeljić, Sanogo, Kanga, Ivanić, Katai, Ben, Falčineli.

Gent (4-2-3-1): Kusemans, Moamadi, Mare, Hanke-Olsen, Kastro, Montes, Dorš, Ovusu,Ođiđa-Ofoje, Botaka, Jaremčuk, Bukari.

Trener fudbalera Crvene zvezde Dejan Stanković imao je opširno izlaganje pred utakmicu protiv Genta u Ligi Evrope.

Stanković je sa velikom dozom optimizma poručio da veruje u igrače koje trenira i da će pokazati u dobrom svetlu.

"Još jedna lepa utakmica nas čeka, svesni smo šta nosi i šta može da donose. Pre sedam dana smo napravili dobru uvertiru i spremni smo za Gent. Ritam je paklen i za sada nemamo velikih problema, ali sigurno neću moći da računam na nekoga zbog povreda i zdravlja", počeo je Stanković izlaganje pred novinarima.

On je otkrio da su upitni Veljko Nikolić i Milan Rodić.

"Borimo se da dovedemo Velju na klupu jer je bio sedam dana pod antibioticima zbog prehlade. Još ćemo da vidimo sa Rodićem, urađene su analize i ne želim da risikiram jer ima dosta utakmica do 16. decembra. Gent jeste mnogo važan i dobru ću premeriti pre konačne odluke".

Stanković je zbog isključenja u Nemačkoj propustio meč protiv Slovana, a sada još uvek ništa nije dobio od UEFA.

"Uvek sam sa mojim igračima, bio na klupi ili ne. Zvanično ništa nije stiglo od UEFA. I prošlu utakmicu kao da sam na klupi bio, čuo sam se sa tribina više nego bilo ko. Šalim se... Bitno je da u ovim danima spremimo utakmicu kako treba kako bi momci prenesu sve na teren. Voleo bih da sedim na klupi, ali još ništa nije stiglo. Po tome ćemo se vodiit i adaptirati".

Govorio je o kako bi trebalo da izgleda njegov tim.

"Totalno drugačija od Libereca. Fizički je Slovan je mnogo jači, a Gent tehnički. Pristup je isti, držimo nulu i da budemo jaki na lopti i duelu. Moramo da budemo plitki, biće težak posao, Gent ima talentovane igrače, ali igramo na našem terenu i stekli smo mnogo samopouzdanja, šta sve možemo. Ne precenjujemo se, niti potcenjujemo, samo isti pristup mora da bude".

Crvena zvezda bi pobedom došla na korak do evropskog proleća.

"Ovo može da bude istorijska utakmica. Svesni smo šta dobijamo pobedom, ali ne treba da bude hazarderski i ludo. Šta može da se desi. Uradićemo sve da dobijemo, svesni smo prilike koje imamo. Ja koji sam realista, reči ću da Gent ostaje na nula, a mi na šest... Sa 55.000 ljudi bilo bi samo 'vau', fenomenalno i zato mi je žao. Osećamo da su nam blizu i da nas podržavaju".

U Gentu ostaje veliko pitanje golmana, o čemu su Belgijanci već govorili.

"Da li će se kladiti na mladog ili iskusnog koji nije branio dve godine, ne znam. Ne vodim se time i ne menja puno. Jedino što menja je da li će igrati sa trojicom i četvoricom pozadi. Vidim da su protiv Hofenhajma igrali sa trojicom, odnosno petoricom u odbrani, i rezultat je sve rekao. Ipak, to su njihovi problemi".

Da li bi prihvatio da opet Zvezda pobedi, a da ne bude na klupi, glasilo je jedno od pitanja...

"Nemam problem da budemo i kod tebe kući. Uzmemo picu i koka kolu. Ne pravi izostanak trener toliko ogromnu razliku. Znamo šta smo radili u najavi utakmice, ali da, svakako je bolje da budem pored klupe", obratio se Stanković novinaru.

Utakmica Crvena zvezda – Gent igra se u četvrtak sa početkom u 21 sat na stadionu "Rajko Mitić".