TREĆA POBEDA U NIZU: Frajburg deklasirao i Hertu

bundesliga

Fudbaleri Frajburga nastavili su sa odličnim partijama ovog meseca pošto su nakon Arminije i Šalkea savladali i Hertu rezultatom 4:1.

Domaći tim je do vođstva stigao već u sedmom minutu kada je iskusni vezista Vincenco Grifo postigao gol nakon udarca glavom.

Ovaj rezultat je stajao na semaforu sve do 52. minuta kada je Dodi Lukebakio nakon izuzetnog centaršuta proveo loptu u mrežu donevši izjednačenje gostima iz Berlina.

U 59. minutu Ermedin Demirović je postigao fantastičan gol udarcem iz prve za novo vođstvo domaćih.

Samo osam kasnije bilo je 3:1 za domaći tim kada je Manuel Gulde postigao sjajan gol nakon trzaja glavom posle centaršuta Grifa iz kornera.

Konačnih 4:1 postavio je u četvrtom minutu nadoknade Nils Petersen golom sa penala.

Frajburg je vezao tri pobede i sada je 10. na tabeli sa 17 bodova.

Herta ima 13 bodova i zauzima 14. mesto u nemačkom prvenstvu.