MILIONERI PONOVO PRORADILI: Dortmund u drugom poluvremenu srušio Lajpcig na gostovanju! VIDEO

BUNDESLIGA

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su večeras u gostima ekipu Lajpciga sa 3:1, u derbiju 15. kola nemačke Bundeslige.

Dortmund je zabeležio devetu pobedu i sada je četvrti na tabeli domaćeg šampionata sa 28 bodova, dok je Lajpcig i dalje drugi sa 31 bodom, dva manje od prvoplasiranog Bajerna iz Minhena.

U prvom poluvremenu današnjeg meča nije bilo golova, a Dortmund je poveo na početku drugog, u 56. minutu. Strelac je bio Džejdon Sančno, na asistenciju Marka Rojsa.

Pobedu gostujućeg tima potvrdio je Erling Haland sa dva pogotka. Prvo u 71. minutu, posle asistencije Sanča, a potom i u 84. minutu. posle još jedne asistencije Rojsa.

Utešni gol za Lajpcig postigao je Aleksander Serlot u 90. minutu.

Fudbaleri Borusije Dortmund u narednom kolu dočekuju Majnc, dok Lajpcig gostuje Volfsburgu.