SVRAKE KONAČNO POBEDILE: Njukasl prekinuo lošu seriju, Vilson za pobedu protiv Evertona

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Njukasla prekinuli su niz od 11 utakmica bez pobede u svim takmičenjima, pošto su danas u gostima pobedili Everton sa 2:0, u 21. kolu Premijer lige.

Kalum Vilson je sjajnim udarcem glavom u 73. minutu doneo prednost Njukaslu, posle centaršuta Džondžoa Šelvija, a isti igrač je u 93. minutu postavio konačan rezultat.

Vilson je imao još dve sjajne šanse na utakmici, ali je umesto mreže pogodio prečku i stativu.

Njukasl je upisao šestu pobedu u šampionatu, prvu još od 12. decembra prošle godine, i 16. je na tabeli sa 22 boda. Na drugoj strani, Everton je sedmi sa 33 osvojena boda.

Fudbaleri Njukasla u narednom kolu dočekuju Kristal Palas, a Everton gostuje Lidsu.