PRAVI PRIMER MOĆI I STRAHA: Ovako izgleda VAR u 10. minutu nadoknade kad je gazda kluba poslanik u parlamentu! VIDEO

SVET BRUJI O SITUACIJI IZ KUVAJTA

Na fudbalskoj utakmici za prvaka kuvajtske lige je viđena verovatno najlošija odluka otkad se koristi VAR.

Al Kuvajt je u gostima pobedio Al Sahel 3:2 golom iz penala u 11. minutu sudijske nadoknade iako je od 87. minute gubio 2:1. Domaćinima je u 77. isključen igrač, u 87. su primili gol za 2:2, a u 101. minutu je Naser doneo pobedu gostima nakon komično dosuđenog penala.

Igrač Al Kuvajta prošao je čuvara u šesnaestercu, zamahnuo u prazno i pao na travu. Sudija je iste sekunde dosudio penal, a onda je, da bi sve bilo regularno, išao da pogleda snimak.

Do ekrana sa VAR-om prošao je kraj nekoliko vrlo ljutitih osoba među kojima je bio i Kalid Al Ganim, gazda Al Kuvajta koji je poslanik u državnom parlamentu. Pre nego što je pogledao snimak sudija je podelio nekoliko žutih kartona.

Na snimku se jasno videlo da je gostujući igrač besramno simulirao, ali je arbitar potvrdio svoju odluku i pokazao na belu tačku.