U NEMAČKOJ NIKO NIJE POBEDIO: Četiri remija u četiri utakmice u Bundesligi

ČUDNO POPODNE

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena odigrali su na svom terenu nerešeno 2:2 protiv Majnca, u utakmici 21. kola Bundeslige.

Bajer je poveo u 14. minutu golom Lukasa Alarija, a prednost je udvostručio Patrik Šik pogotkom u 86. minutu. Gostujući tim do boda je došao golovima u završnici. Prvo je strelac bio Robert-Nesta Glacelu 89. minutu, a izjednačio je Kevin Štoger u drugom minutu nadoknade.

Leverkuzen je četvrti na tabeli sa 36 bodova, a Majnc je pretposlednji sa 14 bodova.

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda odigrali su na svom terenu nerešeno 2:2 protiv Hofenhajma.

Dortmund je poveo u 24. minutu golom Džejdona Sanča, a sedam minuta kasnije izjednačio je Munas Dabur. Hofenhajm je poveo u 51. minutu pogotkom Ile Bebua, dok je u 57. minutu poništen gol domaćih koji je postigao Erling Haland, zbog ofsajda. Norvežanin je u 81. minutu postigao gol i izjednačio.

Ekipa iz Dortmunda je u poslednje dve utakmice bez pobede i šesta je na tabeli sa 33 boda. Hofenhajm zauzima 12. mesto sa 23 boda.

Štutgart i Herta odigrali su nerešeno 1:1.

Domaći Štutgart poveo je u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena golom Saše Kalajdžića, a izjednačio je Luka Nec u 82. minutu.

Štutgart je 10. na tabeli sa 26 bodova, a Herta zauzima 15. mesto sa 18 bodova.

Verder i Frajburg odigrali su u Bremenu nerešeno 0:0, a večeras igraju Union Berlin i Šalke.