MAKSIMOVIĆ VODIO DO POBEDE: Napoli sa penala savladao Juventus VIDEO

SERIJA A

Fudbaleri Napolija savladali su Juventus u derbiju 22. kola italijanske Serije A, rezultatom 1:0.

U 29. minutu u kaznenom prostoru Juventusa Rahmani je dobio lakat u lice od strane Kjelinija, sudija Doveri je ubrzo konsultovao VAR i dosudio penal za domaću ekipu. Precizan sa bele tačke u 31. minutu bio je Lorenco Insinje koji je doneo prednost Napoliju.

Ređale su se izgledne šanse, pretili su Morata, Kijeza i Ronaldo koji je bio i najbliži golu kada je njegov pokušaj iz neposredne blizine osujetio Meret. Gol Morate nakon toga poništen je zbog ofsajda, puleni Andree Pirla su stezali obruč sve više, pa su se ređale prilike Aleksa Sandra, Ronalda, Kjeze, Morate...

Odbrana Napolitanaca na čelu sa reprezentativcem Srbije Nikolom Maksimovićem delovala je sjajno i uspela da osujeti svaki pokušaj favorita da stigne do izjednačenja.

Juventus se nalazi na trećem mestu sa sedam bodova zaostatka u odnosu na lidera Milan. Sa druge strane, Napoli se vratio na mesto koje vodi u Ligu šampiona, četvrti je sa 40 bodova.