PARTIZAN MINIMALCEM SLAVIO U IVANJICI: Golom Uroševića crno-beli savladali Javor i upisali 10. pobedu u nizu (VIDEO)

SUPERLIGA

Fudbaleri Partizana pobedili su Javor u gostima sa 1:0, u 22. kolu Super lige Srbije.

Gol u Ivanjici dao je Slobodan Urošević u 14. minutu.

Partizanu je to 10. vezana pobeda u srpskom prvenstvu.

Crno-beli su drugi na tabeli sa 53 boda, šest manje uz utakmicu više od vodeće Crvene zvezde.

Javor zauzima 13. mesto u Super ligi sa 25 bodova.

FK Partizan

Tok meča:

2. POLUVREME

Izabranici Aleksandra Stanojevića i pored neubedljive igre, imali su još nekoliko prilika za gol u drugom poluvremenu, ali su uspeli da sačuvaju prednost i da iz Ivanjice odnesu tri boda.

Domaći tim najbolju šasnu imao je u 60. minutu, kada je brahim Tanko sa pet metara šutirao, ali je golman Stojković odbranio.

1. POLUVREME

45. minut - Kraj prvog dela igre! Javor - Partizan 0:1

36. minut - Nastavljaju crno-beli da napadaju na gol domaćina. Bilo je nekoliko situacija, ali se Javor odbranio.

33. minut - Ritam igre lagano opada

25. minut - Natho pogađa prečku! Odličan udarac Izraelca iz slobodnog udarca

23. minut - Još jedna veoma lepa šansa za Partizan, ali je čuvar mreže Javora odlično reagovao i sprečio crno-bele da daju gol. Odličan napad po desnoj strani, Asano je ubacio loptu, a Natho šutira iz prve sa 10 metara. Ipak, Lazović odbija udarac.

18. minut - Partizan umalo da duplra prednost. Asano je imao veliku šansu, ali je loše zahvatio loptu.

14. minut - GOL! PARTIZAN VODI 1:0! Mrežu domaćeg tima pogodio je Slobodan Urošević.

10. minut - Za sada bez uzbuđenja u Ivanjici

13.00 - Sudija Nenad Minaković označio početak meča!

SASTAVI

JAVOR: Lazović - Dimitrijević, Ostojić, Jevtić, Tričković – Pavišić, Dukure – Ilić, Maričić, Šćepanović– Luković.

PARTIZAN: Stojković – Banjak, S. Marković, Vujačić, Urošević – Zdjelar, Šćekić – Asano, Natho, Jović - Holender.

Vanredno, 22. kolo, fudbalske Superlige Srbije na programu je u utorak i sredu, a u centru pažnje biće duel između Javora i Partizana koji se igra u Ivanjici.

FK Partizan

"Teško, neugodno gostovanje. Znamo šta nas čeka. Uvek je bilo teško igrati u Ivanjici. Maksimalno spremni ulazimo u tu utakmicu. Javor je dobro počeo drugi deo sezone. Ispratili smo sve njihove utakmice", kazao je trener Partizana Aleksandar Stanojević i dodao da je zadovoljan kako ekipa izgleda u nastavku sezone.

"Mislim da smo kompaktni, da igramo kao tim. Dobili smo neke stvari koje nismo imali. Neki igrači su poboljšali individualnu formu i na boljem su nivou nego što su bili u prethodnom delu sezone. Podigli smo se svi, ali sam oprezan, jedna utakmica može da okrene priču. Zadovoljan sam kako radimo i izgledamo, ovo je put kojim treba da idemo", rekao je trener Partizana.

U prethodnom kolu crno-beli su slavili nad Novim Pazarom sa 4:1.

Partizan ima 50 bodova, devet manje od vodeće Crvene zvezde.