JUVENTUS I RONALDO SE IZVUKLI U FINIŠU MEČA "Stara dama" sačuvala nadu za prolaz dalje! Haland držao čas fudbala u Španiji! VIDEO

liga šampiona

Fudbaleri Porta pobedili su večeras na svom terenu Juventus sa 2:1, u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

Porto je poveo već u prvom minutu meča golom Mehdija Taremija, koji je iskoristio grešku golmana Šćešnog i Betankura.

Najbolju priliku, u prvom poluvremenu, za Juventus je imao Adrijen Rabio, ali nije uspeo sa pet metara da savlada golmana Porta Augustina Marćesina.

liga sampiona

Porto je na isti način počeo drugo poluvreme kao i sam meč. U 46. minutu Musa Marega postiže pogodak i duplira prednost Porta. Ponovo je loše reagovala odbrana Juventusa i dozvolila Maregi da se prošeta kroz šesnaesterac i rutinski savlada Šćešnog.

U 65. minutu u igru je ušao srpski internaciionalac u dresu Porta Marko Grujić.

Juventus je smanjio rezultat u 83. minutu. Odlično je sa leve strane centrirao Rabio, a još bolje šutirao sa 12 metara Frederiko Kijeza i pogodio sam ugao gola.

Revanš je programu 9. marta.

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su večeras u gostima Sevilju sa 3:2, u prvom meču osmine finala Lige šampiona.Hesus Suso je doneo prednost Sevilji golom u sedmom minutu, odličnim udarcem sa 16 metara.

Izjednačenje Borusiji doneo je Mahmud Dau u 19. minutu, posle asistencije Erlinga Holanda. Samo osam minuta kasnije Borusija stiže do preokreta golom Erlinga Holanda.

Posle asistencije za izjednačujući gol, i pogotka za vođstvo, Erling Haland je postigao svoj drugi gol u 44. minutu, i doneo dva gola prednosti Borusiji na poluvremenu.

Sevilja uspeva da smanji rezultat golom Luka De Jonga u 84. minutu.

Revanš meč je na programu 9. marta.

TOK MEČEVA:

Sevilja - Borusija Dortmund 2:3,

Porto - Juventus 2:1.

90. minut - Kraj mečeva.

84. minut - De Jong smanjuje zoastatak Sevilje protiv Dortmunda.

81. minut - Kijeza vraća nadu Juventusu u Portu.

46. minut - Marega duplira prednost Porta protiv Juventusa.

46. minut - Počela su druga poluvremena na obe utakmice.

45. minut - Okončana su prva poluvremena na utakmicama u Sevilji i Portugalu.

43. minut - Drugi pogodak Halanda, sada Borusija ima čak dva gola više u Španiji.

27. minut - Haland donosi potpuni preokret Dortmundu u Španiji.

19. minut - Daud donosi izjednačenje Dortmundu u Španiji.

7. minut - Suso donosi prednost Sevilji protiv Nemaca.

2. minut - Porto vodi na svom terenu golom Taremija već od starta meča.

1. minut - Počele su utakmice u Španiji i Portugaliji. Grujić i Gudelj svoju priliku čekaju sa klupe.

SASTAVI:

Liga šampiona

Trener Juventusa Andrea Pirlo rekao je danas da očekuje komplikovanu utakmicu protiv Porta u Ligi šampiona i dodao da fudbaleri Leonardo Bonuči i Paulo Dibala neće igrati u tom duelu

"To će biti vrlo komplikovana utakmica, oni su ekipa koja se dobro brani. Vrlo su kompaktni igraju stilom Atletiko Madrida, sa četvoricom u dve linije. Biće potrebno strpljenja i ne smemo da forsiramo, pošto oni imaju dobre igrače za kontranapade", rekao je Pirlo, preneli su italijanski mediji.

Fudbaleri Juventusa igraju u sredu od 21 sat na gostujućem terenu protiv Porta, prvu utakmicu osmine finala Lige šampiona. Crno-beli nisu osvojili Ligu šampiona od sezone 1995/1996.

"Liga šampiona je posebno takmičenje, velika je razlika od prvenstva. Ima mnogo ekipa koje žele da pobede, ali zavisi od toga kako ćete igrati psihički i fizički. Mi smo na nivou ostalih ekipa, neke možda imaju veću prednost, ali kada dodju do nokaut faze, svi sanjaju o tome da odu do kraja", naveo je Pirlo.

Utakmicu će propustiti Leonardo Bonuči i Paulo Dibala.

"Pozvani su i putuju sa nama jer žele da budu uz ekipu, ali nisu spremni", naveo je Pirlo.

On je rekao da fudbaler Alvaro Morata prolazi kroz težak period i da će tek odlučiti da li će on sutra igrati ili Dejan Kuluševski.

Juventus je u prošlom kolu izgubio u Seriji A od Napolija sa 0:1, a Pirlo smatra da je njegova ekipa dobro igrala.

"Mi sezonu počinjemo sa željom da osvojimo sve. Na polovini smo sezone i još se takmičimo na svim frontovima. U subotu je bila dobra utakmica, samo je rezultat nedostajao", dodao je trener crno-belih.

U drugom meču večerašnjeg programa Sevilja na svom terenu dočekuje desetkovanu Borusiju iz Dortmunda koja sa novim trenerom i nije u najboljoj formi dok ekipa sa Sančes Piskuana igra u poslednje vreme na zavidnom nivou.