DOMAĆINI SE RADOVALI: Novi Pazar preokretom pobedio Spartak, Vojvodina bolja od Javora, Radnički savladao TSC

Superliga Srbije

Fudbaleri Radničkog pobedili su na svom terenu u Nišu TSC sa 2:0, u utakmici 26. kola Super lige Srbije.

Radnički je poveo u 25. minutu golom Žarka Markovića, a konačan rezultat postavio je Nenad Gavrić pogotkom u 52. minutu.

Radnički je prekinuo niz od dva poraza, a posle 11. pobede u ligi zauzima deveto mesto na tabeli sa 37 bodova. TSC je poslednje tri utakmice bez pobede, a posle 10. poraza je osmi na tabeli sa 38 bodova.

Fudbaleri Vojvodine pobedili su na svom terenu Javor sa 2:0 i popeli se na treće mesto na tabeli.

Golove za novosadsku ekipu postigli su Miodgrag Gemović u devetom i Dejan Zukić u 30. minutu.

Vojvodina sada ima 53 boda, dva više ali i utakmicu više od četvrtoplasiranog Čukaričkog. Javor posle 13. poraza zauzima 14. mesto na tabeli sa 29 bodova.

Fudbaleri Novog Pazara pobedili su kao domaćini Spartak sa 2:1.

Spartak je poveo u 16. minutu golom Nikole Srećkovića, a izjednačio je Almar Aganspahić u 26. minutu. Pobedu domaćima doneo je Miloš Mijić pogotkom u 64. minutu.

Novi Pazar sada ima osam pobeda i popeo se na 13. mesto na tabeli sa 30 bodova, a Spartak zauzima peto mesto sa 43 boda.

U ostalim utakmicama Mačva je na svom terenu pobedila Proleter sa 3:1, a Metalac je kao domaćin pobedio Voždovac sa 2:1.

U 17.05 počinje utakmica Rad-Partizan, dok od 19.15 igraju Crvena zvezda-Čukarički.

Ranije danas Radnik je kao gost pobedio Indjiju sa 1:0.

U ponedeljak se igraju preostale dve utakmice 26. kola: Bačka-Mladost (16.00) i Zlatibor-Napredak (18.05)