PSIHOLOŠKI TEŠKA UTAKMICA: Gaćinović zadovoljan pobedom, Krstajić žali za šansama!

superliga srbije

Fudbaleri Radničkog pobedili su TSC sa 2:0, u utakmici 26. kola Superlige Srbije.

Pogotke za niški tim na stadionu Čair postigli su Žarko Marković u 25. i Nenad Gavrić u 52. minutu.

Trener Nišlija Vladimir Gaćinović bio je zadovoljan pobedom.

"Najpre bih čestitao mom kolegi Krstajiću na dobroj utakmici i želim da mu poželim puno sreće u nastavku karijere. On radi u jednom veoma organizovanom klubu sa sjajnim uslovima i verujem da će u TSC-u ostvariti zapažene rezultate. Ovo je psihološki bila izuzetno teška utamica za nas. Imali smo imperativ pobede, pogotovo posle prošle utakmice sa Proleterom, kada smo zaslužili mnogo više od poraza sa 2:1. Odlučio sam da za TSC promenimo sistem igre, jer smo zaista deficitarni na nekim pozicijama i ispostavilo se da je to bila dobitna kombinacija. Bili smo raznovrsniji u napadu, agresivniji na sredini terena i stabilniji u defanzivi, pa rezultat nije mogao da izostane. Smatram da smo ovaj meč dobili na sredini terena, gde je TSC realno jači od nas. Nametnuli smo se od početka, preuzeli kontrolu i mislim da smo zasluženo osvojili tri boda. Ja preferiram igru u tranziciji i zbog toga sam veoma srećan zbog načina na koji smo postigli drugi gol", objasnio je Gaćinović.

Mladen Krstajić trener TSC- a, žali za propuštenim šansama.

"Radnički je zasluženo pobedio. U prvom poluvremenu smo primili gol iz naše kardinalne greške posle kornera, mi smo potom imali nekoliko lepih prilika, ali nismo uspeli. U drugom poluvremenu smo se otvorili, a oni su ponovo iskoristili naš kiks na sredini terena i došli do 2:0. Idemo dalje, ovo nam je opomena da ne može da se živi od dobrih rezultata u prethodnom periodu. Okrećemo se odmah narednom meču i verujem da ćemo se vratiti na pobednički put.", zaključio je Krstajić