RADNIK I VOJVODINA PODELILI BODOVE: Pobede Proletera i TSC

Superliga Srbije

Fudbaleri Radnika i Vojvodine odigrali su u Surdulici nerešeno 2:2, u meču 27. kola Super lige Srbije.

Zoran Danoski je doveo domaći tim u vodjstvo u 30. minutu, da bi autogolom Marka Bjekovića u 42. minutu Radnik duplirao prednost. Vojvodina je, ipak, do kraja prvog poluvremena smanjila rezultat sjajnim golom Nikole Drinčića iz slobodnog udarca u drugom minutu nadoknade vremena.

Ekipa Nenada Lalatovića je izjednačenja došla nakon šuta Nemanje Čovića. Njegov udarac je odbranio golman Radnika, ali se lopta odbila do igrača domaćih Nikole Bogdanovskog, koji je autogolom u 74. minutu doneo bod gostima.

Vojvodina je treća na tabeli Super lige Srbije sa 54 bodova, dok je ekipa Radnika na šestom mestu sa 42 boda.

Proleter je na svom terenu pobedio Spartak iz Subotice sa 2:0. Poveo je Proleter preko Djordja Bašanovića u 82. minutu, a konačan rezultat je postavio Milan Mirosavljev u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Prethodno je domaći tim u 72. minutu propustio priliku da povede, kada je šut sa penala Branislava Jovanovića, odbranio golman Spartaka Uroš Dujmović.

U 85. minutu Spartak je ostao sa igračem manje, jer je drugi žuti karton dobio Mihajlo Ivančević.

Spartak je peti na tabeli sa 43 boda, a Proleter sedmi sa bodom manje.

Fudbaleri TSC-a su u Senti pobedili ekipu Mačve sa 3:0.

Domaći tim je poveo golom Dejana Milićevića u osmom, drugi gol je postigao Mihajlo Banjac u 37. minutu, a konačni rezultat je postavio Milićević svojim drugim golom u trećem minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena.

TSC je osmi na tabeli sa 41 bodom, dok je Mačva pretposlednja sa 20 osvojenih bodova.