TOBDŽIJE SE RADUJU I PORED PORAZA: Granada, Roma i Arsenal u četvrtfinalu VIDEO

liga evrope

Fudbaleri Granade plasirali su se u četvrtfinale Lige Evropa, uprkos tome što su u revanšu izgubili od Moldea.

Molde je pobedio 2:1, dok je španski klub u prvoj utakmici slavio rezultatom 2:0.

Norvežani su dobro počeli revanš i rano poveli, ali je Roberto Soldado izjednačio u 72. minutu i olakšao posao Granadi.

Molde je pobedio golom iz penala u 90. minutu.

Očekivani plasman u narednu rundu ostvarili su Arsenal i Roma, koji su imali ubedljive prednosti posle prvih utakmica.

Roma je u prvoj utakmici protiv Šahtjora pobedila sa 3:0, a bila je bolja i u revanšu, u kom je bilo 2:1.

Strelac za Romu bio je Borha Majoral u 49. i 72. minutu, dok je Moraeš postigao gol za Šahtjor u 60. minutu.

Arsenal je prošao Olimpijakos, koji je u prvoj utakmici pobedio 3:1, dok je u revanšu poražen kao domaćin sa 1:0.

Olimpijakos je iznenadio Arsenal i poveo u 51. minutu golom El Arabija, koji je prošle godine izbacio Arsenal iz Lige Evrope golom u 119. minutu.

Na teren je u 63. minutu ušao i srpski fudbaler Lazar Ranđelović umesto Masurasa.