BAJERN OBESMISLIO BUNDESLIGU: Bavarci napunili Štutgart sa igračem manje! Kostić upisao gol i asistenciju u pobedi Ajntrahta VIDEO

BUNDESLIGA

Fudbaleri Bajern Minhena pobedili su danas Štutgart sa 4:0, u 26. kolu Bundeslige.

Bajern je ubedljivo pobedio uprkos tome što je već u 12. minutu ostao sa igračem manje.

Crveni karton zbog grubog starta dobio je Entoni Dejvis.

Bajern je ipak do poluvremena dao četiri gola. Trostruki strelac bio je Robert Levandovski, dok je pogodak još postigao Serž Gnabri.

Bajern je prvi na tabeli sa 61 bodom, dok Štutgart ima 36 i zauzima osmo mesto u nemačkom prvenstvu.

Keln i Borusija Dortmund igrali su nerešeno 2:2.

Erling Holand doveo je Borusiju u vodjstvo u trećem minutu, ali su domaći preokrenuli golovima Ondreja Dude iz penala u 35. i Ismaila Jakobsa u 65.

Holand je drugim golom u 90. minutu doneo bod gostima.

Borusija na tabeli Bundeslige zauzima peto mesto sa 43 boda, dok je Keln na 14. mestu sa 23 bodova.

Volfsburg je sa 2:1 savladao Verder u Bremenu.

Gosti su poveli autogolom Džošue Sardženta u devetom minutu, a Vut Veghorst je povećao prednost u 42. minutu.

Konačan rezultat postavio je Kevin Mohvald golom u 45. minutu.

Srpski fudbaler Miloš Veljković igrao je do 88. minuta za domaći tim.

Volfsburg je treći u prvenstvu sa 51 bodom, dok je Verder na 12. mestu sa 30.

Ajntraht iz Frankfurta je na svom terenu savladao Union Berlin sa 5:2.

Andre Silva je domaći tim doveo u vodjstvo u drugom minutu, na asistenciju srpskog fudbalera Filipa Kostića, da bi pet minuta kasnije Maks Kruse izjednačio rezultat.

Frankfurt je ponovo poveo u 35. minutu autogolom Roberta Andrića, Kostić je zatim u 39. povećao rezultat, a u 41. minutu je svoj drugi gol na meču postigao Silva.

Kruse je drugi gol postigao u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, a konačnih 5:2 za Frankfurt postavo je Stiven Cuber u 92. minutu meča.

Kostić je odigrao ceo meč za domaći tim, a Luka Jović je igrao do 77. minuta.

Frankfurt je četvrti sa 47 bodova, a Union Berlin je sedmi sa 38 bodova na tabeli Bundeslige.