SENZACIJA U DUIZBURGU: Makedonci ŠOKIRALI Nemačku (VIDEO)

KVALIFIKACIJE ZA MUNDIJAL

Fudbaleri Severne Makedonije pobedili su večeras u Duizburgu selekciju Nemačke sa 2:1, u utakmici trećeg kola Grupe J kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Severna Makedonija je povela golom Gorana Pandeva u samom finišu prvog poluvremena, izjednačio je Ilkaj Gundogan u 63. minutu sa penala i taj rezultat je bio na snazi sve do 85. minuta kada je Elif Elmas doneo pobedu gostujućem timu.

U istoj grupi, Island je u gostima slavio protiv Lihtenštajna sa 4:1, dok je ranije danas Jermenija na svom terenu pobedila Rumuniju sa 3:2.

Jermenija je prva na tabeli sa maksimalnih devet bodova, Severna Makedonija i Nemačka imaju po šest, a Rumunija i Island po tri boda. Selekcija Lihtenštajna je bez bodova posle tri odigrana meča.