BUNDESLIGA: Bajern na 10 bodova više od Lajpciga, Filip Kostić asistent u pobedi Ajntrahta!

Fudbaleri Bajerna iz Minhena pobedili su večeras na svom terenu ekipu Bajer Leverkuzena sa 2:0, u meču 30. kola Bundeslige.

Bajern je poveo golom Maksima Čupo-Motana u sedmom minutu, da bi Džošua Kimih već u 13. minutu postigao drugi gol za bavarski tim.

Ekipa Bajerna je prva na tabeli nemačkog šampionata sa 71 bodom, odnosno ima deset više od drugoplasiranog Lajpciga. Leverkuzen je šesti sa 47 bodova.

Ajntraht je u Frankfurtu pobedio Augsburg sa 2:0.

Martin Hintereger je u 37. minutu doveo domaći tim u vodjstvo, dok je drugi gol postigao Andre Silva glavom u 58. minutu, na centaršut srpskog fudbalera Filipa Kostića.

Alfred Finbogason je u 73. minutu za ekipu gostiju promašio penal, šutnuvši loptu preko gola.

Za Ajntraht ceo meč je odigrao Kostić, dok je Luka Jović igrao do 79. minuta.

Ajntraht je treći na tabeli sa 56 bodova, a Augsburg je na 11. mestu sa 33 boda.

Arminija je u Bilefeldu savladala Šalke sa 1:0, a jedini gol na meču postigao je Fabijan Klos u 50. minutu.

Klosu je u 80. minutu golman gostiju odbranio penal, a gol koji je postigao u nastavku akcije poništen je zbog ofsajd pozicije.

Bilefeld je na 14. mestu Bundeslige sa 30 bodova, dok je Šalke ispao iz lige i nalazi se na poslednjem mestu sa 13 bodova.