ČUKARIČKI PREKINUO NEVEROVATAN NIZ MLADOSTI: Voždovac slavio u derbiju začelja! Zlatibor bolji od Bačke

SUPERLIGA

Fudbaleri Voždovca pobedili su danas domaću ekipu Novog Pazara sa 2:0, u utakmici 34. kola Super lige Srbije.

Beogradjani su do bodova stigli golovima u ranoj fazi meča, a strelci su bili Aleksandar Bogdanović u drugom i Stefan Purtić u petom minutu iz jedanaesterca.

Posle nekompletnog kola, Voždovac je deseti na tabeli domaćeg šampionata sa 44 boda.

Na drugoj strani, Pazar je na 16. mestu sa 39 bodova, odnosno ima bod manje od Radničkog iz Niša, a dva manje od Napretka i Javora koji svoje mečeve 34. kola igraju sutra.

Novi Pazar u 35. kolu gostuje Bačkoj, a Voždovac igra protiv Mladosti u Lučanima.

Čukarički je na svom terenu pobedio ekipu Mladosti iz Lučana sa 4:2.

Domaći tim je u vodjstvo doveo Djordje Jovanović u 11. minutu, da bi on svoj drugi gol postigao u 49. minutu.

Jedini gol za ekipu iz Lučana postigao je Saša Jovanović u 53. minutu, a Čukarički je do kraja meča dao još dva gola preko Milutina Vidosavljevića u 62. i 71. minutu.

Konačan rezultat postavio je Milan Bojović iz penala u 87. minutu.

Čukarički je trenutno treći na tabeli Super lige Srbije sa 68 bodova i ranije je osigurao plasman u kvalifikacije Lige Konferencija, dok je Mladost na sedmom mestu sa 48 bodova.

Fudbaleri Zlatibora su u Bačkoj Palanci pobedili ekipu Bačke sa 1:0, gol za pobedu postigao je Marko Momčilović u šestom minutu.

Obe ekipe ranije su ispale iz lige, Zlatibor je na 18. mestu sa 25 bodova, a Bačka je poslednja sa 16 bodova.