INTER SLAVI SKUDETO: Atalanta remizirala, sjajan meč Fiorentine i Bolonje i dva gola Vlahovića VIDEO

SERIJA A

Inter je šampion Italije, 19. put u svojoj istoriji.

Atalanta je igrala nerešeno sa Sasuolom 1:1 i izgubila svaku šansu da dostigne tim iz Milana. Četiri kola pre kraja ima 13 bodova manje od Intera

Fudbaleri Bolonje i Fjorentine odigrali su danas nerešeno 3:3, u utakmici 34. kola italijanskog prvenstva.

Fiorentina je povela u 21. minutu golom srpskog fudbalera Dušana Vlahovića, a izjednačio je Rodrigo Palasio u 31. minutu. Novo vodjstvo gostujućem timu doneo je Đakomo Bonaventura u 64. minutu, a ponovo je izjednačio Palasio u 71. minutu.

Drugi gol na utakmici Vlahović je postigao u 73. minutu za novo vodjstvo "ljubičastih", a bod Bolonji obezbedio je Palasio, svojim trećim golom na meču, u 84. minutu.

Bolonja je 12. na tabeli sa 39 bodova, a Fiorentina ima četiri boda manje na 14. mestu.

Fudbaleri Napolija i Kaljarija odigrali su nerešeno 1:1.

Domaći Napoli poveo je golom Viktora Osimhena u 13. minutu, a Kaljari je osvojio bod u četvrtom minutu nadoknade vremena, kada je strelac bio Nandes.

Napoli na četvrtom mestu na tabeli ima 67 bodova, dva manje od trećeplasiranog Milana. Kaljari zauzima 16. mesto sa 32 boda, bodom više od Beneventa koji je prvi u zoni ispadanja.

Sasuolo i Atalanta odigrali su nerešeno 1:1, a Lacio je pobedio Đenovu sa 4:3.

Kasnije igraju Udineze - Juventus i Sampdorija - Roma.