PREOKRET ZA NASTAVAK ŠAMPIONSKE TRKE: Barselona slavila u Valensiji. golčina Mesija VIDEO

primera

Fudbaleri Barselone pobedili su u gostima Valensiju 3:2, u 34. kolu španske La Lige.

Valensija je došla u prednost u 50. minutu. Bio je korner nakon fantastične odbrane Ter Štegena, izveo ga je Soler, a Ter Štegenu je jedan fudbaler Valensije ušao u blok. Na drugoj stativi je loptu sačekao Paulista koji pogađa bez ikakvih problema za 1:0.

VAR je reagovao, ali je priznao pogodak, iako je bilo kontakta sa Ter Štegenom.

Samo par minuta kasnije, izjednačenje.

Barsa je stigla do izjednačenja nakon gluposti Gruesa koji je igrao rukom u kaznenom prostoru, sudija je pokazao na belu tačku, asiguran izvođač je bio Lionel Mesi - 1:1.

U 63. minutu totalni preokret, Alba je centrirao, De Jong je šutirao glavom, a nakon odbijene lopte golmana Valensije, ona dolazi kod Grizmana koji pogađa za veliku prednost gostiju koji ne odustaju od šampionske titule.

Šest minuta kasnije, majstorija Lionela Mesija iz slobodnog udarca, pokazao je da retko ko ima levicu kao on, ovo je bio njegov 50. gol na ovaj način u Barseloni. Naravno, i u karijeri.

Valensija je do kraja utakmice uspela da smanji rezultat na 2:3, učinili su to preko Karlosa Solera.

Bio je to jedan od lepših golova u njegovoj karijeri,ali i u Primeri ove sezone. Magija sa 25 metara.

Ipak, to je bilo to od Valensija, Barselona odnosi sva tri boda u borbi za titulu.

Barselona je sa 74 poena na deobi druge pozicije sa Real Madridom, dok je Valensija 14. sa 36 bodova.

U narednom kolu, Barselona će dočekati Atletiko Madrid, dok će Valensija ugostiti Valjadolid.