DORTMUND JE U LIGI ŠAMPIONA! Borusija slavila nad Majncom i popela se na 3. mesto na tabeli Bundeslige

BUNDESLIGA

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su na gostujućem terenu Majnc sa 3:1, u utakmici pretposlednjeg 33. kola Bundeslige i popeli se na treće mesto na tabeli koje vodi u Ligu šampiona.

Ekipa iz Dortmunda povela je u 23. minutu golom Rafaela Gerera, a prednost je udvostručio Marko Rojs u 42. minutu. Treći gol za Borusiju postigao je Julijan Brant u 80. minutu, a konačan rezultat postavio je Robin Kvajsen pogotkom u prvom minutu nadoknade vremena.

FUDBALERI LESTERA SA PALESTINSKOM ZASTAVOM, POLITIKA I SPORT PONOVO ZAJEDNO: Čudri i Fofana uzburkali strasti slaveći FA Kup

Borusija Dortmund ima 19 pobeda i treća je na tabeli sa 61 bodom, jednim više od četvrtoplasiranog Volfsburga, koji ima utakmicu manje i večeras igra protiv drugoplasiranog Lajpciga.

Majnc je pretrpeo 15. poraz i zauzima 13. mesto na tabeli sa 36 bodova.