PODMLAĐENI ORLOVI REMIZIRALI U JAPANU: Srbija odigrala nerešeno sa Jamajkom na Kirin kupu! VIDEO

kirin kup

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno 1:1 sa Jamajkom u okviru Kirin kupa u Japanu.

Reprezentacija Jamajke je bila nadmoćnija i više je napadala u prvom poluvremenu

Kada smo mislili da smo uspostavili ravnotežu i da ćemo krenuti da napadamo, desio se šok, golman Nikolić je pogrešio, izašao je van kaznenog prostora, ostavio prazan gol, a fudbaleri Jamajke su poveli sa 1:0 preko Andrea Greja.

Očekivali smo da će "orlovi" krenuti bolje, ali je Jamajka nastavila sa napadima, bliži su bili drugom golu nego mi prvom, Gudelj nas je spasio jednim dobrim startom.

Srbija je imala solidnu šansu preko Ilića nakon centaršuta Petkovića sa desne strane koji je bio jedan od boljih u prvom poluvremenu, ali promene rezultata nije bilo.

Nastavak je doneo bolju igru naše reprezentacije, Dragan Stojković je napravio četiri izmene.

Srbija je zaigrala bolje i brzo smo došli do izjednačenja.

Pavlović je sjajnim golom sa ivice šesnaesterca krunisao inicijativu srbije.

U nastavku Srbija je imala inicijativu, Pavlović je na drugoj strani zaustavio Greja, a promene rezultata nije bilo.

Solidno izdanje u drugom poluvremenu koje je popravilo utisak, pa možemo reći da je provera bila uspešna.

Srbija je protiv Jamajke igrala sa devetoricom debitanata, sedam startera i dvojicom koja su u igru ušla u drugom poluvremenu.

Selektor Dragan Stojković je od prvog minuta na teren poslao: golmana Djordja Nikolića, defanzivce Savu Arandjela Čestića, Aleksu Terzića, vezistu Ivana Ilića, te ofanzivce Nemanju Jovića, Željka Gavrića i Dejana Joveljića. U nastavku je priliku dobio i osmi debitant, Milan Makarić, zatim i Miloš Vulić.

Srbija u petak igra protiv Japana.

Dragan Stojković Piksi, Dragan Stojković

KRAJ MEČA

DRUGO POLUVREME:

90 minut - Utakmica je produžena tri minuta

90.minut - Pokušao je Gudelj iz slobodnog udarca sa ivice šesnaesterca, ali je bio neprecizan.

86. minut- Sam finiš utakmice, obostrano otvoreno se igra

77. minut - Pavlović je sjajnim klizećim startom izbio loptu ispred Greja i sprečio gol šansu za Jamajku,

74. minut - Na terenu je još jedan debitant Miloš Vulić, umesto Marka Petkovića.

70. minut - Orlovi napadaju žele potpuni preokret na meču.

61. minut - GOOL, 1:1, Pavlović je sjajnim golom sa ivice šesnaesterca krunisao inicijativu srbije.

52. minut - Srbija sad igra sa dva klasična napadača i mnogo je agresivnija u drugom poluvremenu.

Selektor Dragan Stojković Piksi napravio je četiri izmene u igri su Uroš Spajić, golman Marko Ilić, Strahinja Pavlović i Milan Makarić umesto Đorđa Nikolića, Ivana Ilića, Save Arangela Čestića i Gavrića.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

PRVO POLUVREME:

45. minut - Dva minuta nadoknade u prvom poluvremenu

43. minut - Konačno prilika za Srbiju, pokušao je glavom Ilić nakon centaršuta Petkovića ali je siguran bio golman Tejlor.

35. minut - Gol kao da je šokirao igrače Srbije, a Jamajčane okuražio pa se ređaju šanse pred golom Nikolića.

29. minut - GOL, 0:1, velika greška golmana Nikolić kome je prilikom istrčavanja lopta ispala iz ruke, što je iskoristio Grej i plasirao loptu u nebranjenu mrežu.

25. minut - Srbija ima blagu terensku inicijativu ali bez pravih šansi još uvek.

18. minut - Pokušao je Terzić sa ivice šesnaesterca, ali je bio neprecizan

13. minut - Čestić je neoprezno startovao, na sredini terena na jednog igrača Jamajke i dobio žuti karton.

9. minut - Igra se između dva šesnaesterca, nema nekih prilika za sada

1. minut - Utakmica je počela

Čak sedmorica fudbalera nikad pre nisu nastupali za Srbiju pa će tako prve minute upisati golman Đorđe Nikolić, odbrambeni fudbaleri Sava-Arangel Čestić i Aleksa Terzić, vezisti Ivan Ilić, Željko Gavrić i Filip Jović, odnosno napadač Dejan Joveljić.

SASTAVI:

Srbija: Nikolić – Petković, Mitrović, Čestić, Terzić – Gudelj, Grujić, Ilić – Gavrić, Jović, Joveljić.

Jamajka: Tejlor – Mur, Bel, Lou – Fišer, Harding, Marijapa, Vilijams – Grej, Ist, Targot

Srbija će na Kirin kupu u Japanu odigrati dve utakmice i prva prijateljska biće protiv Jamajke.

Drugi susret protiv Japana na programu je u petak.

Sa Jamajkom smo se sastali do sada jednom, kada je 2014. godine bilo 2:1 za Srbiju.

Dragan Stojković Piksi je u Japan poveo kombinovani sastav, uz nekoliko standardnih prvotimaca.

Priliku će dobiti fudbaleri koji nemaju veliku minutažu u nacionalnom dresu.

Utakmica se igra bez prisustva publike.

Dragan Stojković, Dragan Stojković Piksi

"Rezultat jeste bitan, ali ne toliko da bi nam poremetio planove za one ključne utakmice u septembru, oktobru i novembru. S obzirom na tim koji imamo na raspolaganju, na veliki broj debitanata i mladih igrača, mislim da nam motivacija neće biti nikakav problem. Meni kao treneru je zadovoljstvo da vidim potencijal koji oni u svakom slučaju poseduju. Da vidim kako to izgleda u jednoj pravoj i ozbiljnoj utakmici. Na njima je da se pokažu i dokažu, na nama je kasnije da procenjujemo“, rekao je Stojković u najavi meča i podsetio na probleme koje je imao pri formiranju spiska putnika za Japan:

"Nismo mogli, a nismo ni očekivali da ćemo ovde doći u najjačem sastavu. To je prosto nemoguće posle naporne sezone, imajući u vidu povrede i umor igrača. U svakom slučaju, sastav tima ne menja naše ambicije. Bitno je da igrači koji su trenutno u Japanu, shvate principe naše igre, da shvate da fudbal može da bude mnogo lep i da se potrude da ga baš tako i igraju“.

Utakmica počinje u 09h po srpskom vremenu.