PODELA PLENA U AZERBEJDŽANU: Švajcarska se ISPROMAŠIVALA, Vels IŠČUPAO bod! VIDEO

Evropsko prvenstvo

Drugi dan na Evropskom prvenstvu otvorili su Vels i Švajcarska remijem 1:1 u prvom kolu Grupe A .

Švajcarska je povela golom Brila Embola u 50. minutu. Embolo je posle kornera bio najviši u skoku i glavom sproveo loptu u mrežu.

Izjednačenje Velsu je doneo Kifer Mur u 74. minutu, takodje golom glavom.

U drugom meču Grupe A Italija je sinoć pobedila Tursku sa 3:0.

U sledećem kolu, Švajcarska će igrati protiv Italije, dok će se Vels sastati sa Turskom.

KRAJ MEČA

DRUGO POLUVREME:

90 + 5. minut - Utakmica je završena.

90. minut - Utakmica je produžena za 5 minuta

88. minut- Velika inicijativa Švajcarske u finišu meča

85.minut - Gavranović je odmah po ulasku u igru i odlične akcije Švajcaraca zakucao loptu volejom u gol Velšana, ali se posle VAR intervencije ispostavilo da je bio u ofsajdu. Gol je poništen,

82. minut- Vels se preporodio nakon izjednačenja, krenuli su pobedu, a nakon odlične akcije po levoj stran Remzi je zamalo zakasnio na sjajan centaršut Mefama

74. minut 1:1, Nakon kombinacije posle kornera i centaršuta Morela, Mur je odlično zahvatio loptu glavom i prevario Zomera.

65. minut - Umesto umornog Šaćirija u igri je Zakarija.

58. minut - Nakon primljenog gola Velšani su krenuli ofanzivnije

52. minut Nova šansa za Švajcarsku, Embolo stavlja na muke Velšane, odlično je proigrao Embabua, koji je loše šutirao iz izgledne situacije.

49, minut - GOOL, 1:0, Švajcarska vodi, Embolo! Sjajno je prekid izveo Šaćiri, Embolo je pobegao Muru i glavom zatresao mrežu

48. minut - Embolo se sjajno izborio za šansu, ali Vord još bolje brani

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

1 / 10 Foto: Profimedia

PRVO POLUVREME:

45. minut - Još jedna priika za golgetera Švajcarske ,koji je nakon asistencije Embola, šutirao neometan preko gola iz sa svega 7, 8 metara od gola Vorda

41. minut- Još jedan pokušaj Seferovića koji se sjajno oslobodio čuvara, ali je ponovo bio neprecizan, šutirao je zamalo preko gola

38. minut - Opao je ritam meča, igra se između dva šesnaesterca

30. minut- Fantastičan prodor igrača Mančester junajteda Danijela Džejmsa. Zaustavio ga je nepropisno Šer na ivici šesnaesterca i dobio žuti karton. Velšani su loše izveli prekid.

27. minut- Odličan pokušaj Seferovića, ali je bio zamalo neprecizan

20. minut - Pokušao je atraktivno petom Elvedi nakon centaršuta, ali golman Velsa se nije dao iznenaditi.

15. minut - Velika šansa za Vels, sjajan šut Mura glavom, ali fantastično brani Zomer

11. minut - Zvezda Velšana Garet Bejl, sjajno je zalomio prtivničkog defanzivca , zalomio rivala, centrirao , ali bez opasnosti po gol Švajcarske

Švajcarska, Vels, Geret Bejl

5. minut - Miran početak utakmice, blaga inicijativa Švajcarske

1. minut- Utakmica je počela

1 / 2 Foto: Profimedia

SASTAVI:

Švajcarska: Zomer, Akanđi, Šer, Elvedi, Rodrigez, Frojler, Džaka, Mbabu, Šaćiri, Embolo, Seferović

Vels: Vord, Roberts, Rodon, Dejvis, Mefam, Morel, Alen, Ramzi, Bejl, Džejms, Mur

Stadion: Olimpijski stadion, Baku

Sudija: Klemon Turpan, Francusk

Ovo je druga utakmica grupe A , na otvaranju je silna Italija ubedljivo savladala Tursku sa 3:0

Ovo je prvi međusobni okršaj ove dve selekcije na velikim takmičenjima.

Velšani su 2016. bili jedno od najprijatnijih iznenađenja evropskog prvenstva, ali je pitanje da li mogu da ponove takve predstave.

Učešće na EP fudbalske reprezentacije Velsa zasenilo je podizanje optužnice protiv aktuelnog selektora Rajana Gigsa, zbog napada na dve žene u novembru prošle godine.

Gigs je i dalje nominalno selektor, a reprezentaciju će voditi njegov pomoćnik Robert Pejdž.