ZVEZDA SE MUČILA, ALI SLAVILA: Crveno-beli protiv Mladosti upisali prvu pobedu u sezoni! Na redu je Kairat VIDEO

Superliga Srbije

Fudbaleri Crvene zvezde su u okviru 2. kola fudbalske Super lige Srbije na svom stadionu savladali goste iz Lučana, ekipu Mladosti 1:0 (1:0).

Otpor Lučanaca, Zvezda je srušila u 45. minutu igre kada su iskombinovala dvojica najboljih igrača ekipe iz prošle sezone Aleksandar Katai i Mirko Ivanić. Koliko je opasan kada ima kontrolu nad situacijom, Ivanić je demonstrirao još jednom. Dupli pas sa Kataijem, prekrasna egzekucija za vođstvo i prvi gol Crvene zvezde u domaćim okvirima posle 255 minuta.

Protiv Vojvodine nisu pronašli lopti put do mreže, a posle 120 minuta u finalu Kupa sa Partizanom u prošloj sezoni bilo je nerešeno.

U nastavku je Falku, zbog ofsajda Kataija i gledanja VAR, poništen lep pogodak.

Srpskog šampiona u sredu očekuje revanš sa Kairatom u 2. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona,, Meč počinje u 20.30

Drugo poluvreme

90+4. minut - Kraj utakmice

85. minut - Jojić je zapretio brani Borjan

79. minut - Falko je uposlio Kataija, ali je Milović još jednom ukrotio udarac fudbalera Zvezde

74. minut - Pankov je izašao iz igre zbog povrede

62. minut - Dobra akcija Kataija, ali je pogodio samo spoljni deo mreže

55. minut - Falko je postigao gol, ali je on pništen zbog ofsajda u kom se našao Katai. Posle dužeg gledanja snimka sudijska odluka je potvrđena

53. minut - Malo je slabiji tempo i manje je uzbuđenja u nastavku meča, koji posmatra 12.500 navijača

46. minut - Utakmica je nastavljena

45+2. minut - Kraj prvog poluvremena

45. minut - GOOOOOOOOOOL 1:0, Ivanić! Osličnim udarcem vezista je postigao prvi prvenstveni gol Zvezde u novoj sezoni

33. minut - Tumbasević je udarcem iz daljine zagrejao dlanove Milana Borjana

31. minut - Falko je imao dobru ideju da proigra Rodića, ali je Maksim Milović ponovo bio odlično koncentrisan i pravovremeno istrčao

28. minut - Dragović je napravio izlet u kazneni prostor rivala posle napada koji je i sam započeo. Dobro je skočio na centaršut Rodića i šutirao u okvir gola, ali je Milović bio siguran

23. minut - Mladost je došla da se nadigrava, što pokazuje i činjenica da su oba tima do sada izvela po četiri kornera

13. minut - Zvezda ima inicijativu, ali za sada bez stopostotonih prilika

8. minut - Falko je uputio prvi udarac u okvir gola

1. minut - Pokušao je Mirko Ivanić levom nogom

1. minut - Utakmica je počela

Prvo poluvreme

Crvena zvezda: Borjan - Pankov, Dragović, Eraković, Rodić - Sango, Kanga - Falko, Katai, Ivanić - Dioni Mladost: Cvetković, Leković, B. Milošević, Mićević, Baha, Tumbasević, Radivojević, S. Jovanović, Lambulić, Kos

Delije

Sastavi

01:12

DELIJE PESMOM PODRŽALE FUDBALERE: Navijači Zvezde u korteu krenuli na duel protiv Mladosti VIDEO

Šef stručnog štaba crveno-belih Dejan Stanković ističe da bi sve bilo drugačije da je ligaško takmičenje započelo pobedom, kao i da su potrebne utakmice kako bi se uhvatio takmičarski ritam:

’’Dolazimo iz utakmice gde nismo uzeli kompletne bodove i iz poraza sa gostovanja u Kazahstanu i sigurno da meč protiv Mladosti treba da nam vrati pobednički ritam. Utakmica u kojoj neće biti kalkulacija, kao ni do sada. Očekujem dobar meč, da povratimo samopouzdanje i napravimo dobru uvertiru pred sredu. Gledao sam utakmicu Mladost - Radnički i nerealno mi je da se završilo 0:1, kada su Lučani zaslužili da dobiju sa velikom razlikom. Igraju direktno, mnogo trče, vrše presing, ne menjaju svoj stil igre bili domaćini ili gosti. Od prvog momenta treba da nametnemo našu igru. Domaćini smo, igramo pred našim navijačima i samo idemo na pobedu. Gol u pravo vreme je ključan. Zvezda je jednako rezultat. Da smo pobedili Vojvodinu 1:0, to bi bilo potpuno drugačije. Priželjkujem baš takvu utakmicu, ali da postignemo gol u pravo vreme kako bi olakšali dalji tok meča. Ne možemo za četiri dana da zaboravimo ono što je urađeno prošle godine. U Zvezdi se piše istorija, ali se ne živi od starih zasluga i toga smo svesni takođe. Zdravstveni bilten je dobar. Gajiću je ispalo rame, ali doktor je uspeo da ga vrati i kroz konsultacije sa njim dobili smo informacije da je to bol i da se time ne reskira ništa više. Trebaju nam utakmice, da malo uhvatimo takmičarski ritam, pobedimo i slično. Što se samog sastava tiče, imamo trening večeras i sutra ceo dan. Videćemo za štoperski tandem. Dosta se priča o Degeneku koji je fenomenalan momak i profesionalac i na njega nemam nikakvu zamerku. Prošle su dve utakmice i to ako sad nije u prvom planu, ne znači da neće biti. Počeće Dioni kao napadač. Verujemo u njega, nema razloga da ne bude tako, nadam se da će na svom debiju na Marakani osetiti šta znači nositi dres Zvezde i da će ga ukrasiti golom. Što se bonusa tiče, tu imam dilemu.’’

Šef stručnog štaba gostujućeg tima Ivan Stefanović ističe da se crveno-belima ne preti, da imaju ulogu apsolutnog favorita, ali da će njegova ekipa dati sve od sebe da ostavi dobar utisak:

’’Ne preti se Crvenoj zvezdi i ulogu apsolutnog favorita prepuštamo domaćinu. Idemo gore da se nadigravamo i da damo sve od sebe kako bismo ostavili pozitivan utisak. Ohrabruje nas igra i šanse protiv Kragujevčana, i uveren sam da ćemo dati maksimum i predstaviti se fudbalskom auditorijumu u pozitivnom svetlu.’’

Meč između Crvene zvezde i Mladosti igra se sa početkom u 21 čas.