BRĐANI OSVETLALI OBRAZ SRPSKOG FUDBALA: Sjajni Čukarički savladao Šveđane i sa dva gola prednosti putuje na revanš!

liga konferencija

Fudbaleri Čukaričkog savladali su švedski Hamarbi, u okviru prvog meča 3. kola kvalifikacija za Ligu konferencija rezultatom 3:1

Čukarički ove sezone još uvek ne zna za poraz, a u prethodnoj fazi eliminisali su azerbejdžanski Sumgait ukupnim rezultatom 2:0.

Sjajna igra momaka Dušana Đorđevića rezultirala je trijumfom nad favorizovanim Hamabijem, klubom, čijih je 50 odsto akcija u vlasništvu Zlatana Ibrahimovića.

1 / 7 Foto: Fk. Čukarički

Čukarički je poveo u 22. minutu Đorđe Jovanović je povukao loptu prema kaznenom prostoru protivnika, namestio se na desnu nogu i pogodio sam ugao gola gostiju

Međutim, tri minuta kasnije, rezultat je anuliran. Ludvigson je iskoristio svoju brzinu pokraj štopera Čuke matirao nemoćnog Petrovića za 1:1.

Ovo nije sputalo našeg predstavika, Čukarički je nastavio sa napadima

Ndiajea u 35. minutu,promašio nemoguće. On je pogodio stativu iz blizine na maltene prazan gol.

Isti igrač se iskupio pet minuta kasnije.

Asistirao je kapitenu Marku Dociću, a ovaj u svom stilu levom nogom pogodio ugao, za novo vođstvo Čukaričkog.

Čuka nije stala ni u nastavku i već u 52. minutu stigla do novog pogotka. Strelac je ponovo bio Docić, ovoga puta na dodavanje Alekse Jankovića