Čelsi pobedio Reding, Ivanović dao gol

Utakmica je odigrana pre ostalih u trećem kolu jer Čelsi 31. avgusta igra Super kup Evrope protiv španskog Atletiko Madrida

BEOGRAD - Fudbaleri Čelsija pobedili su večeras na svom terenu ekipu Redinga sa 4:2, u vanrednoj utakmici trećeg kola engleske Premijer lige.

Čelsi je poveo golom Frenka Lamparda u 18. minutu iz penala, ali su gosti do kraja prvog poluvremena uspeli da preokrenu rezultat. Prvo je Pavel Pogrebnjak izjednačio u 25. minutu, a četiri minuta kasnije Deni Gatri doveo je Reding u vođstvo od 2:1.

"Plavci" su, ipak, u drugom poluvremenu uspeli da dođu do trijumfa, a golove su postigli Geri Kejhil u 69, Fernando Tores u 81. i srpski reprezentativac Branislav Ivanović u 94. minutu.

Kapitenu reprezentacije Srbije to je drugi pogodak u ovogodišnjem šampionatu, pošto je bio strelac i u prvom kolu protiv Vigana.