RONALDO POGODIO, VEST HEM PROMAŠIO PENAL ZA BOD PROTIV CRVENIH ĐAVOLA: Junajted slavio u Londonu, Brajton bolji od Lestera

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su danas u gostima ekipu Vest Hema sa 2:1, u utakmici petog kola Premijer lige.

Vest Hem je poveo u 30. minutu golom Saida Benrahme, deset minuta kasnije je izjednačio Kristijano Ronaldo, a pobedu Junajtedu doneo je Džesi Lingard u 89. minutu na asistenciju Nemanje Matića.

Domaći tim je u 95. minutu propustio veliku šansu da stigne do boda na ovom meču.

Arbitar Martin Etkinson je pokazao na penal posle igranja rukom Luka Šoa, a Mark Nobl je ušao sa klupe samo da bi izveo taj jedanaesterac. Medjutim, David de Hea je odbranio njegov udarac pa je Junajted odneo sva tri boda iz Londona.

Junajted je upisao četvrtu pobedu i trenutno je drugi na tabeli sa 13 bodova, koliko ima i Liverpul, dok je Vest Hem osmi sa osam osvojenih bodova.

Lester

Fudbaleri Brajtona su istim rezultatom slavili na svom terenu protiv Lestera.

Nil Mope je sa penala u 35. minutu doneo vodjstvo Brajtonu, na 2:0 je povisio Dani Velbek u 50. minutu, dok je jedini gol za Lester postigao Džejmi Vardi u 61. minutu.

Ekipa Brajtona je treća na tabeli sa 12 bodova, dok Lester zauzima 12. mesto sa šest bodova.