POSLE ISPADANJA ORLOVA OD PORTUGALA: FIFA objavila snimak eliminacije Srbije bez spornog penala VIDEO

svetsko prvenstvo U FUTSALU

Futsal reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u četvrtfinale Svetskog prvenstva pošto je večeras u Kaunasu poražena posle produžetaka od selekcije Portugala sa 3:4 (2:2).

Nedugo po završetku susreta je FIFA objavila snimak najboljih detalja sa susreta, bez po mnogima i presudnog trenutka susreta.

Kada je igra zaustavljena na 2 minuta i 10 sekundi do kraja svi su mislili da će Srbija sigurno dobiti penal. Nakon prvog usporenog snimka tu kao da nije bilo dileme među navijačima, ali ni sudijama koje su donele potpuno suprotnu odluku.

Lopta je pogodila u lakat jednog fudbalera naših rivala, a svi u našem timu su skočili i tražili penal. Sudije su odlučile da pregledaju snimak, a iako je bilo evidentno da je ruka bila odvojena od tela, sudije su procenile da nije bilo namere i da je igrač bio u padu.

Selekcija Portugala je povela u prvom poluvremenu golom Rikardinja u 14. minutu, a minut kasnije rezultat je povećao Andre Koeljo.

Srbija je do izjednačenja došla u nastavku meča, kada je dvostruki strelac u 23. i 28. minutu bio Jovan Lazarević.

Pobedu Portugalu u produžetku doneo je Pani sa dva gola (43. minut), u razmaku od 20 sekundi, dok je 40 sekundi pre kraja rezultat smanjio Stefan Rakić.

Aktuelni evropski prvaci će u četvrtfinalu 27. septembra igrati protiv Španije, koja je danas savladala Češku sa 5:2.