VLAHOVIĆ DRŽI SRBIJU NA KURSU ZA MUNDIJAL: Orlovi savladali Azerbejdžan i zakazali FINALNI OBRAČUN sa Ronaldom i Portugalom! VIDEO

KATAR 2022

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Azerbejdžan u utakmici 8. kola kvalifikacija za SP u Kataru rezultatom 3:1.

Golove za reprezentaciju Srbije postigli su Dušan Vlahović u 28. minutu sa penala, zatim isti igrač u 52. minutu i Dušan Tadić takođe sa penala u 83. minutu.

Jedini gol za Azerbejdžan postigao je Mahmutov na isteku prvog poluvremena posle velike greške golmana Rajkovića.

Srbija je nakon 7 odigranih utakmica prva na tabeli sa 17 bodova.

Drugi je Portugal koji ima 16 bodova , ali i utakmicu manje.

Portugal je na svom terenu deklasirao Luksemburg rezultatom 5:0.

Het - trik je postigao Kristijano Ronaldo od kojih je dva gola je postigao sa penala, uz golove Bruna Fernandeša i Paulinje.

Portugal je ovom pobedom popravio gol razliku i biće im dovoljno da ne izgube u Dablinu i kući protiv Srbije za plasman na Mundijal

Naime Portugalci imaju gol razliku plus 12 , a Srbija plus 8.

Ukoliko Portugal ne izgubi u Irskoj " Orlovima " u Lisabonu igra samo pobeda.

1 / 15 Foto: Starsportphoto

KRAJ MEČA

Drugo poluvreme:

90. minut - Utakmica je produžena 5 minuta

87. minut - Umesto Lazovića u igri je Mladenović, a umesto Vlahovića u igri je Maksimović

83 . minut - GOOL 3:1, TADIĆ . Novi penal za Srbiju rukom je igrao Medvedev u šesnaestercu, nakon pokušaja Veljkovića glavom belgijski sudija neumoljiv. Tadić siguran sa bele tačke.

Srbija

80. minut - Opao je ritam igre, Azerbejdžan čini se uspostavio ravnotežu na terenu.

75. minut - Srbija konstatno napada treći gol visi u vazduhu

69. minut- Velika šansa za Mitrovića, brani Magomadelijev, čist zicer je skinuo.

65 . minut - Dvostruka izmena u Srbiji u igri prve vedete " Orlova" Aleksandar Mitrović i Dušan Tadić. Igru su napustili Jović i Grujić.

Srbija

62. minut "Makazice" Vlahovića, atraktivno je probao da se domogne het-trika.

57. minut - Srbija nastavlja da napada želi što pre treći gol koji bi prelomio meč.

Srbija

52. minut - GOOOL, 2:1, Vlahović. Najpre je Milinković Savić pogodio prečku uz pomoć jednog igrača gostiju, lopta odlazi u korner, dolazi do Lazovića čiji šut Magomedalijev brani, ali tu je Vlahović koji je natrčao na loptu i poslao je u mrežu.

GOL POGLEDAJTE OVDE

Dušan Vlahović, navijači, Orlovi

49. minut - Pokušao je Jović, nakon centaršuta Kostića

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Prvo poluvreme:

45. + 2. minut, GOL 1:1- Azerbejdžan je izjednačio ni kriv ni dužan nakon velikog kiksa Rajkovića, koji je bukvalno poklonio gol gostima. Mahmudov je strelac.

45. minut - Prvo poluvreme produženo je za dva minuta.

43. minut - Sjajna akcija Srbije, Lazović centrira za Jovića koji sa peterca šutira pravo u Magomadelijeva.

42. minut - Srbija je postigla i drugi pogodak, ali je VAR poništi gol Milinković Savića zbog minimalnog ofsajda

39. minut - Dobar pokušaj Kostića, brani Magomadelijev.

Srbija

34. minut - Nova šansa za Srbiju pokušao je Lazović, brani golman Azera.

28. minut - GOOOL 1:0, VLAHOVIĆ. Nakon sjajnog proigravanja Vlahović je oboren u šesnaestercu, sudija Lambreht nije imao dilemu. Vlahović ne greši sa kreča.

22. minut - Nakon brze kontre i povratne lopte pokušao je Grujić iz daljine

20. minut - Velika šansa i za Azerbejdžan. Ozobić je bio sam na 10 metara od gola ali je srećom šutirao pored gola.

16. minut - Nova velika šansa za Srbiju. Ponovo je Kostić prošao i pronašao Milinković-Savića na drugoj stativi, ali mu je golman Magomedalijev jedvite jade odbranio.

13. minut- Nova stativa, nakon kontre šutirao je Luka Jović lopta zakačila igrača Azerbejdžana i pogodila stativu

Srbija

11. minut - Prva šansa za Srbiju, šutirao je Vlahović sa ivice šesnaesterca, lopta pogađa stativu

10. minut - Bez pravih prilika za sada

- U drugoj utakmici Portugal je poveo iz sumnjivog penala.

6. minut - Gosti su se povukli na svoju polovinu, Orlovi će igrati protiv klasičnog bunkera očigledno.

2. minut - Srbija je krenula ofanzivno od starta, Lazović je prošao po desnoj strani, zavrnuo na peterac, ali su gosti otklonili opasnost

1. minut - Utakmica je počela

Srbija

-Nema puno publike na Marakani, njih oko šest hiljada, ali Srbija ipak ima glasnu podršku vernih navijača.

-Neverovatna odluka FIFA uoči Mundijala u Kataru!

- Srbiji je na ovoj utakmici potrebna što ubedljivija pobeda, jer može da se ispostavi kao presudna na kraju kvalifikacija.

Selektor Srbije Dragan Stojković Piksi odlučio je da izostavi Dušana Tadića i Aleksandra Mitrovića, koje tako čuva od mogućeg žutog kartona koji bi ih odvojili od susreta sa Portugalom u poslednjem kolu.

Podsetimo, zbog uparenih kartona meč za Azerbejdžanom će propustiti Strahinja Pavlović i Filip Đuričić.

Srbija

SRBIJA: 3-4-1-2 Rajković - Veljković, S. Mitrović, Nastasić - Lazović, Grujić, Lukić, Kostić - Milinković Savić - Jović, Vlahović. Selektor: Dragan Stojković

AZERBEJDŽAN: 3-4-3 Magomadelijev - Krivočuk, Madvedev, Hahverdi - Huseinov, Garajev, Mahmudov, Salahli - Abdulajev, Ozobić, Dudešov. Selektor: Đovani De Blazi

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Dragan Stojković rekao je u najavi meča da ekipa ozbiljno shvata predstojeću utakmicu protiv Azerbejdžana u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2022. godine i da je cilj pobedu Beogradu.

"Fudbal se mnogo promenio i danas ga svi itekako dobro igraju. Meni je utakmica u Luksemburgu bila takmičarski veoma važna, mi smo nju upravo tako shvatili, zato smo i pobedili. Bili smo tim koji je stvorio devet šansi za gol, na kraju pobediti 1:0, 2:0 ili 3:0, apsolutno ne menja ništa. Ne može svaka šansa biti gol", naveo je.

Piksi, Dragan Stojković, Dragan Stojković Piksi

Selektor je dodao da se ekipa dobro spremala za taj duel.

"Analizirali smo tu utakmicu, jako me raduje pristup naših igrača, ozbiljno su shvatili, iako moram da kažem da smo pored taktičke, tehničke i fizičke pripreme imali i psihološku pripremu. To je bila utakmica u kojoj ne smete da napravite grešku, u kojoj je moralo da se pobedi, što nije lako", rekao je on.

"Sergej Milinković-Savić je pretrčao 12,5 kilometara, Tadić 12,5 kilometara, Vlahović 11,5 i dva defanzivna igrača Nastasić i Veljković koji su pretrčali 11 kilometara. Sa te fizičke srane trener može biti samo zadovoljan parametrima koje smo napravili i broju šansi na utakmici. Ljudi očekuju da na svakoj postignete po četiri, pet golova, što je apsolutno nemoguće i ako zbog toga neko misli da stavi nisu valjale. Utakmica je bila kakvu smo očekivali, uradili smo šta smo želeli, osvojili smo tri boda", dodao je selektor.

Dušan Tadić

Pored protivnika Orlovi moraju da paze i na žute kartone.

Čak šestorici naših fudbalera preti suspenzija za meč protiv Portugala. Naime, Aleksandar Mitrović, Dušan Tadić, Nemanja Gudelj, Nemanja Maksimović, Nemanja Radonjić i Uroš Spajić ne smeju da dobiju žuti karton na meču protiv Azerbejdžana, jer neće moći da igraju protiv Portugala.

Dva trijumfa dele Orlove od direktnog plasmana na Mundijal - prva prepreka je Azerbejdžan u Beogradu (utorak 12.10.), a poslednji odlučujući meč u borbi za prvo mesto u grupi izabranici selektora Dragana Stojkovića igraće 14. novembra u Lisabonu protiv Portugala.