ZVEZDA DRŽI KORAK ZA PARTIZANOM: Crveno-beli se namučili, ali savladali Nišlije! Ben pogodio za nova tri boda! VIDEO

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Crvene Zvezde savladali su niški Radnički u 13. kolu Superlige rezultom 1:0

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras na svom terenu ekipu Radničkog iz Niša sa 1:0, u meču 14. kola Super lige Srbije.Gol za pobedu crveno-belih postigao je El Fardu Ben u 54. minutu. Utakmici je prisustvovalo nešto više od 6.000 navijača.

Zvezda je iz 12 utakmica u Super ligi Srbije osvojila 32 boda, pet manje od prvoplasiranog Partizana, koji je odigrao utakmicu više, dok je niški tim na 11. mestu sa 14 bodova.

Sledeći meč Zvezda igra u Surdulici protiv Radnika, u okviru odloženog petog kola Super lige Srbije, a Radnički u redovnom kolu dočekuje Mladost iz Lučana.

1 / 9 Foto: Starsportphoto

KRAJ MEČA

DRUGO POLUVREME:

90. minut - Utakmica je produžena za tri minuta

88. minut - Zvezda kroz posed lopte čuva rezultat i privodi utakmicu kraju.

83. minut - Umesto Bena u igri je Rišairo Živković.

Zvezda

82. minut- Velika prilika za Zvezdu najpre Ivanić, pa Lazetić, ali Kahriman brani.

78. minut- Zvezda dominira, Radnički se organizovano brani i vreba šansu iz kontre.

68. minut- Dobar pokušaj Lazetića, brani Kahriman.

Zvezda

62. minut - Trostruka izmena u Zvezdi, Ulaze Kanga, Sanogo i Lazetić Izašli su Falko, Dioni, Stanić

57. minut - Ben propušta veliku priliku da duplira prednost crveno-belih. Spetljao se pred Kahrimanom.

54. minut - GOOL, 1:0, Ben! Sjajna akcija Zvezde , Ivanić do Dionija, ovaj zavrće na peterac Ben, neumoljiv.

Zvezda

50.minut - Zvezda napada u talasima.

48. minut - Pokušao je Falko iz slobodnjaka.

46. minut - Utakmica je nastavljena

Zvezda

PRVO POLUVREME:

45. minut - Završeno je prvo poluvreme

42. minut - Dobar pokušaj Ivanića, Kahriman brani!

38. minut - Velika šansa za Radnički, ali se Japanac Mićibuči, nije najbolje snašao.

32. minut - Zvezda napada ali se Radnički organizovano brani.

Zvezda

26. minut - Falku poništen gol Dioni ga je izbacio iza odbrane Radničkog, ali je Italijan bio u ofsajdu kada je postigao gol.

23. minut - Sjajni Kahriman! Sprečio je vođstvo Zvezde, sa odlične dve odbrane Filipu Falku.

21 minut - Stanić neprecizno Pokušao je sa više od 20 metara, ali daleko iznad gola.

16 minut Novi promašaj Bena loše je šutirao iz solidne pozicije.

Zvezda

14. minut - Inicijativa Zvezde Igra se oko gola Radničkog, ali bez konkretne šanse.

8.minut - Zapretio je i Radnički, ali reaguje Borjan.

4. minut- Pokušao je i Ben, ali pored gola

2. minut - Prva šansa, pokušao je Ivanić, ali lopta odlazi pored gola.

1. minut- Utakmica je počela

Zvezda

Stanković je odlučio da u vatru od prvog minuta ubaci mladog Stanića.

CRVENA ZVEZDA (4-4-2): Borjan - Gajić, Pankov, Dragović, Rodić - Falko, Stanić, Krstičić, Ivanić - Ben, Dioni.

RADNIČKI NIŠ (4-2-3-1): Kahriman - Aksentijević, Stevanović, Vujadinović, Stanković - Pejović, Kovačević - Duronjić, Mitrović, Mićibuči - Škrbić.

Trener fudbalera Crvene zvezde Dejan Stanković rekao je u najavi meča da njegovu ekipu narednih nedelja očekuje paklen ritam i da želi da svi igrači budu spremni za težak raspored i dobre rezultate.

"Crvena zvezda je, kad igramo u ritmu nedelja - četvrtak, odmaranje i spremanje utakmice, sabiranje koliko nas je na treningu, ko je umoram, odmoran, nova utakmica i izazov, nova tri boda. Imamo mini ciklus u našem prvenstvu Radnički Niš, Radnik i Radnički Kragujevac. Ići ćemo na maksimalan broj bodova, da nam se vrate momci koji su bili van stroja, da stave koji minut u noge, jer do 15. decembra nas očekuje paklen ritam i želim da svi momci budu dobro pripremljeni i na vrhuncu zadatka", rekao je Stanković.

Stanković se dotakao i Radničkog.

"Novi trener je doneo pozitivu, čovek koji radi dugo u srpskom fudbalu i ko poznaje Crvenu zvezdu. Kada igramo kod kuće uzdamo se u naše snage, uvek uz poštovanje protivnika gledaćemo samo sebe, nećemo misliti o lepoti igre, ići ćemo konkretno na tri boda, bez okolišanja. To je ono što očekujem od svojih momaka", rekao je Stanković.

Zvezda je druga na tabeli sa pet bodova manje i utakmicom manje od vodećeg Partizana.

"Mi znamo naš put, drugi neka gledaju sebe, da ne budem ironičan i da ne delujem drugačije. Ne mogu da se osvrćem, odigrali smo samo jednu utakmicu nerešeno protiv Vojvodine i sa 'večitim' rivalom, tako da smo sa utakmicom manje na minus dva, ako uspemo da sve sprovedemo u stopostotni učinak", rekao je Stanković.

"Idemo dalje, minus dva, minus pet, igraćemo sa Voždovcem i to su sve utakmice od kojih očekujem da našim odnosom, stavom i veličinom kluba, da dobijemo. Ne mogu da okrećem i da analiziramo druge, jer ima mnogo stvari kod nas kojima moramo da se bavimo, čuvajući svoje igrače i gledajući na veličinu kluba", dodao je trener crveno-belih.