MURINJO ZAUSTAVIO NAPOLI: Remi Rome i lidera Serije A! Rimljani prekinuli Napolitancima niz od osam uzastopnih pobeda!

podela bodova

Napoli više nema maksimalan učinak u Seriji A

Posle osam vezanih trijumfa Napolitanci su izborili bod u meču protiv Rome u Rimu. Utakmica je završena 0:0.

Prvo poluvreme na stadionu Olimpiko bilo je prilično nezanimljivo. Jedinu pravu šansu imao je Tami Abraham, špic Rome, koji je u 28. minutu šutirao pored gola iz izgledne situacije.

U nastavku se sve promenilo. Oba tima su bila značajno ofanzivnija. U centru pažnje bio je Viktor Osimen, špic Napolija, koji je u kratkom periodu od 60. do 63. minuta pogodio prvo stativu, pa onda i prečku. Veliku šansu za tim iz Napulja propustio je i Mari Rui u 65. minutu.

Na drugoj strani u velikoj šansi se našao Manćini, ali je glavom loptu poslao pored stative. Do kraja meča Žoze Murinjo, trener Rome je dobio crveni karton. Nije to uticalo na dešavanja na terenu i ostalo je bez golova.

Napoli je i dalje na čelu tabele, ali sada su imaju isti broj bodova kao i Milan. Oba tima imaju po 25 bodova. Roma je na četvrtom mestu sa 16 poena.