IBRA UTIŠAO MURINJA! Milan savladao Romu u derbiju: Sa Napolijem bitka za Skudeto?

SERIJA A

Fudbaleri Milana pobedili su večeras na gostovanju ekipu Rome sa 2:1, u meču 11. kola italijanske Serije A.

Gosti su poveli golom Zlatana Ibrahimovića u 26. minutu iz slobodnog udarca. Švedskom napadaču ovo je bio 400. gol u svim prvenstvenim mečevima u karijeri.

U 50. minutu gol 40-godišnjeg napadača je poništen zbog ofsajd pozicije.

Četiri minuta kasnije fudbaler Rome Rožer Ibanjes napravio je prekršaj u svom šesnaestercu nad Ibrahimovićem, a u 57. minutu je sa penala bio precizan Frank Kesi.

Milan je od 66. minuta igrao sa igračem manje, pošto je drugi žuti karton zbog faula nad Lorencom Pelegrinijem dobio Teo Ernandes.

Konačan rezultat postavio je Stefan El Šaravi u trećem minutu nadoknade vremena.

Na tabeli Serije A Milan zauzima drugo mesto sa 31 bodom, dok na prvom mestu Napoli ima isti učinak. Roma je četvrta sa 19 bodova.

Milan u sledećem kolu dočekuje gradskog rivala ekipu Intera, a Roma gostuje Veneciji.