NOVA BLAMAŽA SRPSKOG FUDBALA: Omladinci vodili 2:0, pa u poslednjih 10 minuta primili dva gola i protiv Albanije izvukli bod

kvalifikacije za Evropsko prvenstvo

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno sa Albanijom 2:2 (1:0), u meču drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, iako je imala 2:0, 10 minuta pre kraja.

Srbija je na poluvremenu vodila golom Nikole Mituljikića.On je pogodio u 42. minutu na asistenciju Motike.

Strelca prvog gola zamenio je napadač Crvene zvezde Marko Lazetić i upravo je on duplirao prednost. Pogodio je u 77. minutu iz okreta sa deset metara i doneo 2:0.

Krsmanović je zatim u 82. minutu u padu izblokirao rukom centaršut i sudija je pokazao na penal.

Penal je odbranio golman Radničkog iz Kragujevca Ognjen Lukić, kada je nogom skinuo udarac Točija.

Nedugo zatim, glavom sa deset metara u 84. minutu pogađa Nerguti za 2:1. Albanija preko istog igrača postiže još jedan gol u 88. minutu za izjednačenje i bod.

Lider je Francuska sa maksimalnim učinkom, dok je Severna Makedonija na začelju bez bodova.

Omladinsku selekciju Srbije 16. novembra očekuje duel sa Francuskom, a plasman na kontinentalni šampionat obezbediće po dva najbolja tima iz svake grupe.