NACIONALNA "TRAGEDIJA" U KOMŠILUKU: BiH ne ide na SP, težak poraz od Finaca, ne pomaže im ni igrač više! VIDEO

kvalifikacije za sp

Fudbalska reprezentacija Finske pobedila je danas u Zenici Bosnu i Hercegovinu sa 3:1, u utakmici Grupe D u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2022. godine.

Finska je mogla da povede u 25. minutu, ali je domaći golman Ibrahim Šehić odbranio jedanaesterac koji je izveo Temu Puki.

Četiri minuta kasnije Finska je povela golom Markusa Forsa, na asistenciju Pukija, a prednost je udvostručio Robin Lod u 51. minutu. Jedini pogodak za domaće postigao je Luka Menalo u 69. minutu, a konačan rezultat postavio je Danijel O'Šonesi golom u 73.

Finska je od 37. minuta igrala sa desetoricom, pošto je crveni karton dobio Juka Rajtala.

Na tabeli Grupe D Finska je druga sa 11 bodova, bodom manje i utakmicom više od Francuske, koja večeras igra protiv Kazahstana. Bosna ima sedam bodova na četvrtom mestu.

U poslednjem kolu 16. novembra, Finska će dočekati Francusku, a Bosna i Hercegovina će biti domaćin Ukrajini.