RONALDO SE OPORAVIO OD SRBIJE: Junajted golovima u finišu savladao Viljareal i plasirao se u nokaut fazu LŠ! Bajern RUŠI redom!

Liga šampiona

U utorak se nastavlja takmičenje u Ligi šampiona , na programu su utakmice 5. kola u grupama E, F, G, H.

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su večeras u gostima Viljareal sa 2:0 i tako obezbedili plasman u osminu finala Lige šampiona.

U prvoj utakmici bez Olea Gunara Solšera na klupi, Junajted je poveo u 78. minutu golom Kristijana Ronalda. Posle greške odbrane odbrane Viljareala lopta je stigla do Ronalda koji je nakon toga lepo lobovao golmana domaćeg tima.

Konačanih 2:0 postavio je Džejdon Sančo u 90. minutu, na asistenciju Bruna Fernandeša.

Junajted je trenutno prvi na tabelu Grupe F sa deset bodova, dok je Viljareal drugi sa sedam poena.

Kasnije večeras sastaju se Jang Bojs i Atalanta. Italijanski tim trenutno ima pet, a Jang Bojs tri boda.

U poslednjem kolu, Mančester će dočekati Jang Bojs, dok će Viljareal gostovati Atalanti.

Mančester

Fudbaleri Bajerna pobedili su u gostima Dinamo Kijev sa 2:1, u petom kolu Lige šampiona i tako potvrdili prvo mesto u Grupi E.

Bajern je poveo u 14. minutu golom Roberta Levandovskog, koji golmana domaće ekipe matirao "makazicama", prednost Bavaraca duplirao je Kingsli Koman u 42. minutu, a konačan rezultat postavio je Denis Garmaš u 70. minutu.

Bajern sada ima 15 bodova na čelu tabele, dok je Dinamo poslednji sa jednim bodom.

Kasnije večeras, u drugom meču Grupe E, igraju Barselona i Benfika.

U poslednjem kolu, Bajern će dočekati Barselonu, dok će Dinamo gostovati Benfiki.

1 / 10 Foto: Profimedia

KRAJ MEČEVA:

- Kraj i u Španiji! Mančester je slavio i plasirao se u nokaut fazu Lige šampiona.

- Završena je utakmica u Kijevu, Bajern je zabeležio i petu pobedu u grupi E.

90. minut - Sančo rešava sve dileme nakon kontre "crvenih đavola", gol pod prečku, 0:2.

78. minut - Kristijano Ronaldo dovodi Mančester junajted u vođstvo iskoristio je veliki kiks golmana Rulia i katastrofalno ispucavanje i lob udarcem pogodio mrežu Viljareala, 0:1

70. minut - Dinamo Kijev je uspeo da smanji protiv Bajerna, Garmaš je strelac. Nagrada za bolju i hrabriju igru domaćih, 1:2

- Trener PSŽ- a Maurisio Poketino jedan je od glavnih kandidata za naslednika Solskjera na klupi Mančester Junajteda

46. minut - Nastavljena je najpre utakmica u Kijevu, a par minuta kasnije i u Viljarealu.

Bajern

45. minut - Završena su prva poluvremena u Kijevu nešto ranije, jer je meč u Španiji kasnio.

42. minut - Bajern je duplirao prednost u Kijevu, sjajna akcija i golčina pod prečku Kingslija Komana, 0:2

- Engleski mediji pišu da je Viljareal zainteresovan za srpskog golgetera Aleksandra Mitrovića

14. minut - Bajern vodi u Kijevu, sjajan gol Roberta Levandovskog, fantastične makazice. Čak mu ni mećava ne smeta, 0:1

- Počelo je i u Španiji sa 7 minuta zakašnjenja zbog problema j u sistemu komunikacije kod glavnog sudije Feliksa Briha.

1. minut - Počela je utakmica u Kijevu

DINAMO KIJEV - BAJERN 1:2

VILJAREAL- MANČESTER JUNAJTED 0:2

- Na klupi Junajteda u ovom meču sedeće Majkl Kerik dosadašnji pomoćnik Olea Gunara Solskjera

Majkl Kerik

- U Kijevu vreme nije naklonjeno fudbalu. Prava sovjetska zima.

U terminu od 18.45 na programu su dve utakmice.

U grupi E u Kijevu Dinamo dočekuje Bajern u meču bez maltene takmičarskog značaja.

Naime nakon 4 kola Bajern faktički obezbedio prvo mesto u grupi sa maksimalnih 12 bodova, dok su Ukrajinci prikovani za dno za samo 1 bodom

Ipak zbog borbe sa Ukrajincima za koeficijent na UEFA rang listi za srpski fudbal bilo bi dobro da Bavarci ovaj meč dobiju.

U drugoj utakmici ove grupe Barselona dočekuje Benfiku u terminu od 21h u direktnom obračunu za drugo mesto u grupi.

Viljareal, Mančester Junajted

Mnogo zanimljivije je u grupi F, gde Viljareal dočekuje posrnuli Mančester junajted sa privremenim trenerom Majklom Kerikom nakom otkaza Norvežaninu Oleu Gunaru Solskjeru.

U ovoj grupi je izuzetno zanimljiva situacija. Junajted i Viljareal su na deobi prvog mesta sa 7 bodova, trećeplasirana Atalanta ima 5, a poslednji Jang Bojs svega bod.

Deluje da nas očekuju izuzetno zanimljiva borba prve tri ekipe za dve pozicije koje vode u nokaut fazu Lige šampiona.

Čini se da Junajted ne sme da priušti sebi novi poraz jer može da upadne u veliki problem oko prolaska dalje.