SA MARAKANE SE VIDI PROLEĆE: Zvezda MAJSTORIJOM Ivanića savladala Ludogorec i PREZIMILA u Evropi! VIDEO

liga evrope

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Ludogorec u utakmici 5. kola Lige Evrope rezultatom 1:0

Jedini gol na meču postigao je Mirko Ivanić u 57. minutu.

Zvezda je ovom pobedom osigurala najmanje treće mesto u Grupi F i tako obezbedila nastup na proleće u Evropi, u nokaut fazi Lige konferencija, dok će se u poslednjem kolu boriti za nastavak takmičenja u Ligi Evropa.

Crveno-beli su prvi na tabeli sa deset bodova, odnosno imaju bod više od Brage koja je večeras izgubila od Mitjilanda u gostima sa 3:2 golom sa penala u nadoknadi vremena. Mitjiland je treći sa osam, dok je Ludogorec poslednji sa jednim bodom.

Prvu ozbiljniju priliku na meču imala je ekipa Ludogoreca, u 29. minutu. Sa ivice šesnaesterca šutirao je Klod Gonsalveš, ali je udarac odbranio golman Zvezde Milan Borjan.

Zvezda je zapretila u 38. minutu, kada je nakon udarca sa distance Ivanića, golmanu gostiju lopta ispala iz ruke i otišla u korner.

Do kraja poluvremena Ivanić je u nadoknadi šutirao iskosa sa sedam metara, ali je lopta pogodila spoljni deo mreže.

Crveno-bele je u vodjstvo doveo upravo Ivanić, koji je sa dvadesetak metara uputio precizan udarac, u 57. minutu.

I u nastavku meča Zvezda je stvarala prilike, a najbolju je imao Gelor Kanga u 68. minutu, ali je njegov šut sa dvadesetak metara otišao pored gola.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata, pa je Zvezda sada vodeća u Grupi F sa 10 bodova.

Zvezda u poslednjem kolu, 9. decembra, gostuje Bragi za plasman u nokaut fazu Lige Evropa, a Ludogorec dočekuje Mitjiland.

1 / 15 Foto: Starsport

KRAJ MEČA

DRUGO POLUVREME:

- Mitjiland postiže gol iz penala u 93. minutu, i maksimalno komplikuje situaciju u grupi. Danci su pobedili sa 3:2

Liga Evrope

90+4 minut - Utakmica je završena, Zvezda je prezimila u Evropi!

Mirko Ivanić

90. minut - Utakmica je produžena za 4 minuta

89. minut - Velika šansa za Lazetića

- Sjajne vesti iz Danske Braga je izjednačila protiv Mitjilanda , rezultat je 2:2. Idealno za Zvezdu, koju ovaj rezultat vodi u Ligun Evrope i na proleće

Liga Evrope

86. minut - Zvezda čuva prednost i vreba priliku iz kontranapada

81. minut - Dvostruka izmena u Zvezdi. Izlaze Pavkov i Kanga u igri su Lazetić i Sanogo

79. minut - Opao je ritam igre, dosta prekida

75. minut - Ludogorec prinuđen više da rizikuje, Zvezda čeka priliku iz kontranapada.

70. minut - Nova majstorija Ivanića, šutirao je u padu, a Padt jedva zadržao loptu paradom.

68. minut - Krstičić je odmah zaradio žuti karton

Zvezda

66. minut - Umesto Njegoša Petrovića u igri je Krstičić

63. minut - Srnić je dobio žuti karton

61. minut - Mnogo bolja Zvezda u drugom poluvremenu, nova šansa , pokušao je Ben, zamalo neprecizan

57. minut - GOOL, IVANIĆ, Zvezda vodi 1:0, Sjajan prodor i kifla sa više od 20 metara, pod prečku nemoćnog golmana Ludogoreca.

55. minut - Sjajan šut Pavkova pod prečku, ali Padt boksuje u korner.

50. minut - Zvezda je čini se ušla mnogo angažovanije u drugo poluvreme

- Loše vesti iz Danske Mitjiland je ponovo poveo protiv Brage 2:1, za crveno- bele bi idealno bilo da se ovaj meč završi nerešeno, uz naravno pobedu protiv Ludogoreca!

- Stanković je reagovao izmenom, umesto indisponiranog Kataija u igri je Ben

Zvezda

46. minut - Počeo je drugi deo utakmice

Zvezda

PRVO POLUVREME:

- Poluvreme je i u Danskoj , Mitjiland - Braga 1:1

45. minut - Velika šansa za Zvezdu, Katai je proigrao Ivanića, ovaj iz izgledne situacije pogodio spoljni deo mrežu. Odmah nakon toga usledio je kraj prvog poluvremena.

42. minut - Pokušaj dubinske lopte Pankova ka Ivaniću, ali golman Ludogoreca brži.

38. minut - Ivanić se lepo oslobodio čuvara, šutirao ,lopta prošla kroz ruke Padta, ali srećom po Bugare otišla u korner.

Zvezda

32. minut - Sjajan prodor Kataija po desnoj strani, ali je u poslednjem momentu izblokiran.

28. minut - Borjan je sjajno reagovao nakon odlične akcije i šuta Jankova, međutim ispostavilo da je bio ofsajd.

23. minut - Zvezda nikako da nametne svoj ritam igre, crveno- beli sve nervozniji

17. minut - Opasniji Ludogorec u ovim momentima, pokušao je Ćibota sa distance.

Zvezda

11. minut - Bugari su se oslobodili početnog pritiska Zvezde i nametnuli svoj ritam.

7. minut- Preti i Ludogorec pokušao je Sotiriu glavom, ali neprecizan.

5. minut - Crveno-beli ofanzivni od starta, pokušavaju presingom da razbiju odbranu Ludogoreca

1. minut - Odmah šansa nakon kornera i odbitka , pokušao je Eraković.

1. minut - Utakmica je počela

Zvezda

- Zvezda ima sjajnu podršku najmlađih navijača na ovoj utakmici

- Veliko iznenađenje u postavi Zvezde je što u postavi nema Rodića, evo i zašto.

- Fantastičnu koreografiju napravili su navijači Zvezde na stadionu

ZVEZDA: 4-2-3-1 Borjan - Gajić, Dragović, Pankov, Eraković- Petrović, Kanga - Katai, Ivanić, Srnić - Pavkov

LUDOGOREC: 4-3-3 Padt – Pinas, Ikoko, Plastun, Terzlev – Bađi, Goncalveš, Jankov – Čibota, Despodov, Sotiriu

Stadion: Rajko Mitić (Beograd)

Sudija: Hose Marija Sančes (Španija)

Crveno- beli jure juri pobedu koja bi joj donele komotnu poziciju pred poslednje kolo Lige Evrope u decembru.

Srpski šampion je krajem septembra savladao bugarskog predstavnika u Razgradu rezultatom 1:0, a jedini gol postigao je tada Gelor Kanga.

Zvezda će igrati suspendovanih Marka Gobeljića i Miloša Degeneka, dok Seku Sanogo nema snage i svežine za 90 minuta, ali se očekuje da počne utakmicu.

Dejan Stanković

- Čeka nas jedna od najbitnijih utakmica u ovom delu sezone. Svi znamo šta može pobeda da nam donese. Respektujemo Ludogorec, njihove rezultate u Evropi poslednjih deset godina. Ali gledamo kao da je ovo najbitnija utakmica u ovom delu sezone. Priča se da dolaze u Beograd bez nekoliko standardnih igrača, ali i mi smo bili u istoj poziciji, pa smo ih savladali u Bugarskoj. Zato, nema opuštanja - rekao je Dejan Stanković uu najavi meča i podsetio da će ekipa na utakmici imati podršku dece.

- Faliće nam navijači. Ali zvezdaš je zvezdaš. Bez obzira na to koliko godina ima. Igraćemo i za njih. Cilj nam je da pobedom pokažemo koliko vredimo.