RADNIK PONOVO ŠOKIRAO ZVEZDU: Surduličani opet kobni po crveno-bele, dva boda odletela sa Marakane! VIDEO

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Crvene zvezde i Radnika odigrali su nerešeno 1:1 u utakmici 20. kola Superlige Srbije.

Zvezda je povela golom Kataija iz penala u 36. minutu.

Isti igrač izveo je i drugi jedanaesterac u 41. minutu ali je šutirao preko gola.

Kod oba jedanaesterca sudija Maksimović gledao je ponovljeni snimak.

Crveno-beli su promašili previše šansi u ovom meču, a za to su kažnjeni u 83.minutu, kada je rezervista Stamenković poravnao rezultat sjajnim udarcem glavom.

Na večerašnjem meču trener Zvezde Dejan Stanković obeležio je jubilej, upisavši 100. nastup na klupi crveno-belih.

Zvezda je druga na tabeli sa 51 bodom, dva manje i utakmicom više od prvoplasiranog Partizana. Radnik je 12. sa 21 bodom.

U narednom kolu, Zvezda će gostovati TSC-u, dok će Radnik dočekati Mladost.

1 / 18 Foto: Starsport

KRAJ MEČA

Drugo poluvreme:

93. minut - Kraj na Marakani, Radnik je još bio koban po crveno-bele.

90. minut - Utakmica je produžena za 3. minut

88. minut - Veliki pritisak Zvezde

83. minut - GOOL 1:1, šok na Marakani, Radnik je izjednačio. Stamenković nakon sjajnog udarca glavom matira Borjana. Lukić je prethodno centrirao sa desne strane

79. minut - Opao je ritam igre, fudbaleri već deluju umorno po klizavom terenu.

72. minut - Umesto Kataija u igri je Krstičić

69. minuta - Nova velika prilika Ivanić šutira, lopta odlazi pored gola.

65. minut- Konstantan pritisak Zvezde, rezultat i dalje nepromenjen

59. minut - Stanković je napravio trostruku izmenu. Umesto Bena, Pavkova i Rodića, u igri su, Falko, Lazetić i Degenek

Zvezda

58. minut - Nova prilika za Zvezdu, Ivanić iskosa sa leve strane šutira pored gola

55. minut - Polkušao je i Katai sa ivice šesnaesterca, lukav udarac, zamalo pored gola.

52. minut - Pokušao je Ben koji nosi čalmu oko glave zbog povrede iz slobodnog udarca, šutirao je u donji desni ugao golmana Ranđelovića koji izbija loptu u korner.

48. minut - Prva prilika za Zvezdu u nastavku šutirao je Kanga, ali iz povoljne pozicije, ali pravo u Ranđelovića

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Zvezda

- Uprkos lošem vremenu Delije su se okupile na severnoj tribini sa šalom svog kluba, želeći još jednom da se zahvale svojim ljubimcima za sjajan rezultat u Evropi

Zvezda

Prvo poluvreme:

45. minut - Završeno je prvo poluvreme

41 . minut - Sudija Maksimimović je opet gledao VAR i pokazao na belu tačku. Katai ponovo šutira, ali ovog puta neprecizan preko gola.

38. minut - Nakon duela pred golom Radnika, Ben je ostao da leži, prokrvarila mu je arkada iznad desnog oka.

Zvezda

36. minut - GOOL, 1:0, Zvezda vodi. Nakon sudara Ranđelovića i Pavkova, sudija Maksimović pokazuje na kreč. Katai šutira poluvisoko u golmanov desni ugao,Ranđelović jer bio na lopti, ali lopta ipak ulazi u mrežu.

33. minut - Penal za Zvezdu

28. minut - Pokušao je i Kanga lepim udarcem, Ranđelović opet uspešniji, samo korner.

26. minut -Nakon asistencije Bena, Ivanić šutira silovito, ali pogađa spoljni deo mreže

20. minut- Sjajan udarac Bena iz slobodnog udarca, Ranđelović fanastastičnom paradom još bolje brani.

Zvezda

16. minut - Opasna kontra gostiju, opet Bogdanovski, Borjan vrhovima prstiju skreće loptu u korner.

11. minut- Pokušao je i Radnik, šut Bogdanovskog iz daljine po klizavom terenu Borjan je teškom mukom ukrotio

7. minut - Nova velika prilika za Kataija, nakon kornera i potom ubačena lopte na peterac, od strane Dragovića Katai glavom šutira preko gola iz idealne situacije.

4. minut - Velika šansa za crveno- bele, Ben je uposlio Kataija, koji usamljen na 7, 8 metara, šutira pravo u Ranđelovića. Nakon odbitka lopta dolazi do Ivanića koji šutira pored gola.

1. minut - Utakmica je počela

- Uoči utakmice mala svečanost trener Dejan Stanković i desni bek Milan Gajić slave vredan jubilej. Prvi 100. meč kao trener crveno- belih, a drugi kao igrač

Crvena zvezda: Borjan- Gajić, Eraković, Dragović, Rodić- Srnić, Kanga- Ivanić, Ben, Katai- Pavkov.

Radnik: Ranđelović- Jokić, Radmanović, Bogdanovski, Milovanović- Subotić, Oreščanin - Medić, Nedeljković, Spasić - Janjić.

Klupa Crvene zvezde: Gordić, Degenek, Pankov, Krstičić, Falko, Stanić, Nikolić, Lazetić, Gobeljić i Vukanović.

Klupa Radnika: Ostojić, Vukadinović, Simonović, Lukić, Stamenković, Petrović, Bjedov, Biber, Stojanović, Miladinović, Dimitrov

Stadion: "Rajko Mitić".

Sudija: Đorđe Maksimović.

- Vremenske neprilike stvorile su mnogo problema, većina utakmica je pomereno, ali ipak na Marakani će se igrati prema planu.

Trener fudbalera Crvene zvezde Dejan Stanković rekao je u najavi meča da pristup utakmici protiv Radnika iz Surdulice mora biti drugačiji, u odnosu na prvu prvenstvenu utakmicu dva kluba, kao i da je cilj ostvariti maksimalan učinak do kraja godine.

"Pristup utakmici mora biti drugačiji u odnosu na prvu utakmicu protiv Radnika (1:2). Za nas je meč u Surdulici bio jedno ozbiljno 'budjenje', hladan tuš", rekao je Stanković, preneo je klupski sajt.

"Nekada je dobro izgubiti da bi se 'otreznili', došli sebi, videli da nismo nepobedivi, zbili redove, popričali, takodje da 'otpadnu zarezi', ako postoje, napravimo grupu kao što jesmo, očvrsnemo i izadjemo iz toga još jači, što smo i pokazali na poslednjih sedam utakmica. Pristup mora biti drugačiji, nama je cilj šest bodova bez obzira protiv koga igramo", dodao je on.

Dejan Stanković

Fudbaleri Crvene zvezde dočekuju u ponedeljak ekipu Radnika iz Surdulice, u meču 20. kola Super lige Srbije.

Zvezda zauzima drugo mesto na tabeli Super lige Srbije sa 50 bodova, tri manje od vodećeg Partizana, dok je Radnik na 12. mestu sa 20 bodova.

Do kraja godine Zvezda će igrati još jedan meč protiv TSC-a na gostovanju.

Stankoviću će meč protiv Radnika biti jubilarni 100. na klupi crveno-belih, a on je istakao da sa "istim žarom, voljom i koncentracijom" ulazi u svaki meč.

"Lep put, stota utakmica na klupi, ali gledamo da to slavlje ostavimo za kasnije jubileje. Imamo zacrtan cilj ovog meseca, u 28 dana devet utakmica, na veoma dobrom smo putu da ostvarimo ono što smo dogovorili, a to je da pobedimo sve", rekao je on.

Trener Zvezde rekao je da utakmicu protiv Brage (1:1) i prolaz u osminu finala Lige Evropa svrstava u pobede.

"Imamo još dve prvenstvene utakmice, videćemo šta i kako će nam vreme dozvoliti, ali smo spremni da igramo", ocenio je on.

Stanković je dodao da sa pobedama lakše prolazi umor, kao i da su igrači spremni za predstojeću utakmicu.

"Treba ispoštovati zalet koji imamo, ne mislimo o umoru jednostavno smo svesni šta je naš cilj", istakao je on.

Šef stručnog štaba crveno-belih ocenio je da se ekipa u prethodnom periodu susrela sa dosta poteškoća, mnogo izostanka i previše utakmica.

"Nećemo moći da računamo na Sanoga (Seku), to je sigurno. Filipo Falko se vratio treningu, kao i Veljko Nikolić, ali videćemo još za ostatak tima. Umor je prisutan, ali će svi 'stisnuti zube' i ove dve utakmice moramo da dobijemo", rekao je on.

Stanković je rekao da će na meč sa Radnikom izvesti najjači sastav, kao i da sada nema vremena za "eksperimente".

"Verujem u sve momke, kao što se to pokazalo na utakmica protiv Ludogoreca i Brage, kao i na mečevima u prvenstvu gde smo takođe rotirali. Treba ispoštovati 'zalet', igraće momci koji su izneli veći deo tereta tokom novembra i decembra", zaključio je Stanković.

Utakmica počinje u 18h na stadionu " Rajko Mitić"