HAOTIČAN DERBI: Sevilja i Barselona po kiši odigrali nerešeno, domaći završili sa igračem manje

La liga

Fudbaleri Sevilje i Barselone odigrali su nerešeno 1:1 u odloženoj utakmici 4. kola španske La lige.

Sevilja je povela u 32. minutu golom Papu Gomeza. Rakitić je izveo korner na fantastičan način, a Gomez iz uigrane akcije savladao golmana rivala.

Barselona je izjednačila u poslednjem minutu prvog poluvremena. Ponovo je korner prethodio golu. Centrirao je Dembele, a najviši u skoku bio Arauho.

Tokom utakmice padao je veliki pljusak koji je ometao fudbalere dva tima.

Barselona je od 64. minuta igrala sa igračem više. Kounde je naseo na provokaciju Đordija Albe, gađao ga loptom posle faula, pa je morao u svlačionicu.

Srpski reprezentativac Nemanja Gudelj igrao je poslednjih 30-tak minuta i uspeo da spreči goste u nameri da stvore veći broj šansi. Najveću je Barselona imala u finišu, kada je Dembele pogodio stativu.