NOVICA I STANISLAV TONČEV IZBAČENI IZ FUDBALA: Disciplinska komisija FSS suspendovala predstavnike Radnika iz Surdulice VIDEO

Žestoka kazna

Disciplinska komisija Fudbalskog saveza Srbije kaznila je Novicu Tončeva zabranom rada u fudbalu devet meseci.

Istovetna sankcija – zabrana angažovanja u najpopularnijem sportu – ali na šest meseci odmerena je Stanislavu Tončevu.

Novica i Stanislav Tončev su učestvovali u burnim dešavanjima tokom meča Radnik - TSC (2:1), kada su imali polemiku sa sudijama predvođenim Dejanom Trifkovićem.

Razgovor se desio u poluvremenu utakmice, a na snimku Sportkluba se čuje rasprava sa službenim licima.

"Sukob" su uživo slušali Momčilo Marković i Milovan Ristić, VAR i AVAR sudija na spornoj utakmici.

U transkriptu razgovora jasno se razaznaju glasovi pojedinih aktera.

Stanislav Tončev: „Šta mašeš, bre?“

Sudija: „Pa, bio je faul...“

Novica Tončev: „Pa, šta ako je bio faul, šta? Oprosti mu žuti... prvi faul žuti! U ponedeljak imam skupštinu, samo polako... samo da pokažem zašto mi isključili igrača. Prvo je bio faul na centarfora... Ako ga je pipnuo po nogu, ja ću da lajem, al’ prvo faula nema... Tries boda ima, a ja se borim za opstanak.“

Stanislav Tončev: „A, jel’ imaš faul na špica?“

Potom, na snimku, minut traje rasprava da li je bio faul. Predsednik FS Regiona istočne Srbije, Novica Tončev, ubeđuje sudiju da se pre toga desio prekršaj nad golmanom.

Novica Tončev: „Ovo je namerno neko, on mu je rekao daj mu žuti...“

Odluku o eventualnoj kazni Novici i Stanislavu Tončevu doneće Disciplinska komisija FSS. Čelnici Radnika terete se za povredu restriktivnog prostora i ulazak u sudijsku svlačionicu u poluvremenu utakmice. Obojica su suspedovana od pokretanja postupka, krajem novembra.

Glavni sudija meča bio je Dejan Trifković. Asistirali su Bojan Banović i Slobodan Pavlović, poslove četvrtog arbitra obavljao je Aleksandar Živković.