ZVEZDA NASTAVLJA POTERU ZA PARTIZANOM: Crveno-beli ubedljivi na premijeri protiv Čukaričkog! VIDEO

SUPERLIGA SRBIJE

Strelci Pavkov, Ohi i Dragović, gosti posle isključenja Drezgića u poslednjih dvadesetak minuta imali igrača manje, na Marakani blizu 20.000 gledalaca!

Fudbaleri Crvene zvezde nastavljaju poteru za Partizanom posle nastavka sezone u fudbalskoj Superligi Srbije. Nakon trijumfa crno-belih u Nišu, naš najtrofejniji klub je bio ubedljiv na Marakani protiv gostiju sa Banovog brda: Crvena zvezda - Čukarički 3:0 (1:0).

Strelci su bili Pavkov, debitant Ohi i Dragović, kome je to bio prvenac u Zvezdinom dresu na Marakani. Gosti su u poslednjih dvadesetak minuta ostali sa igračem manje, jer je Drezgić dobio drugi žuti karon i morao je pre vremena u svlačionicu.

Posle vodećeg gola, Pavkov je ubrzo morao da bude zamenjen, jer je posle duela sa Ndijajeom dobio rasekotinu i krvave glave je napaustio teren. Čukarički je u nastavku susreta bio opasniji rival, imao nekoliko dobrih šansi, ali se sve prelomilo kada su ostali sa igračem manje, što je domaćin brzo iskoristio i zasluženo osvojio ceo plen.

2. POLUVREME

Kraj utakmice

83. minut - Za Crvenu zvezdu debitovao Nemanja Motika, zamenio Aleksandra Kataija.

79. minut GOL - Dragović naprisebniji i najsnalažljiviji u gužvi pred golom gostiju posle centaršuta odličnog kataija. Bio je to Dragovićev prvenac u Zvezdinom dresu na Marakani - 3:0

77. minut - žuti kartoni za golmana Zvezde Borjana i fudbalera Čukaričkog Stevanovića

75. minut GOL - posle odličnog prodora Ivanića, Živković sa peterca prosledio loptu do Ohija, koji je sa par metara poslao loptu u nebranjenu mrežu - 2:0

69. minut - posle grubog starta Drezgić dobio drugi žuti karton i gosti su posle isključenja ostali sa igračem manje!

67. minut - prvi žuti karton za crveno-bele, opomenut Slavoljub srnić tek što je ušao u igru!

64. minut - Igru napustili fudbaleri Čukaričkog Kovač i Ndijaje, ušli Kajević i Savić.

61. minut - ponovo gust dim na Marakani posle korišćenja pirotehničkih sredstava na "severu"

57. minut - posle kornera koji je izveo Čolović sa desne strane, Šapić najviši u skoku, glavom šutirao za malo pored Zvezdinog gola. Dobra šansa za izjednačenje!

Utakmici prisustvuje 18.638 gledalaca na Marakani

54. minut - napadač domaćeg tima Rišairo Živković loše reagovao u šesnaestercu gostiju.

52. minut - Slab šut Ndijajea sa dvadesetak metara posle opasnog kontranapada Čukaričkog

46. minut - počelo je drugo poluvreme na stadionu "Rajko Mitić"

1. POLUVREME

Kraj prvog poluvremena

45+3 minut - Neprecizan šut Kange sa dvadesetak metara

45. minut - Žestok starat nad zadnjim veznim gostiju Srđanom Mijailovićem, sudija Minaković nije dosudio faul!

41. minut - napadač Čukaričkog Rakonjac u dva navrata pripretio Borjanu.

39. minut - bakljada na severnoj tribini Marakane, dim i na terenu.

27. minut - Žuti karton dobio i vezista gostiju Srđan Mijailović, nekada veliki talenat crvene zvezde.

25. minut - Šapić opravdano protestovao zbog nedosuđenog kornera za Čukarički, ali zaradio samo javnu opomenu

24. minut - Čukarički pogodio prečku, Roganoviću malo nedostajalo da iz slobodnog udarca savlada Borjana!

22. minut - Pavkov ne može da nastavi meč. zamenio ga Rišairo Živković

18. minut - Sudarili su se Pavkov i Ndijaje, a deblji kraj izvukao je strelac prvog gola na meču. Dobio je Pavkov rasekotinu na glavi.

16. minut GOL - Pavkov silovitim udarcem sa desetak metara dovodi Zvezdu u vođstvo, pogotkom pod prečku, posle akcije koju su započeo Ivanić, a asistent sa desne strane bio veoma zapaženi Rodić - 1:0

15. minut - Prva velika šansa za Zvezdu, udarac Rodića sa desne strane brani golman Petrović.

11. minut - Problemi sa komunikacijom sudijske ekipe

10. minut - Greška golmana domaćih Borjana i slab pokušaj Čolovića iz velike udaljenosti.

9. minut - Drezgić iz Čukaričkog zaustavlja pokušaj Ohija.

6. minut - Prvi korner za Crvenu zvezdu i prva pretnja domaćeg tima.

1. minut - počela je utakmica na našem najvećem stadionu!

Fudbaleri Crvene zvezde na startu drugog dela sezone Superlige od 17 časova igraju protiv Čukaričkog na Marakani. Vreme u Beogradu je prohladno i vetrovito.

Glavni cilj crveno-belih je sustizanje vodećeg Partizana koji nakon 21 odigranog kola imaju pet bodova razlike. Čukarički je na trećoj poziciji, udaljen od ostalih ispod sebe, ali prilično daleko stoji i od večitih rivala na čelu tabele.

Pavkov i Ohi predvode napad crveno-belih u gradskom derbiju na prolećnoj premijeri. Pored Ohija za crveno-bele debituje i Italijan Pičini.