PLAVCI SE ŽESTOKO NAMUČILI: Čelsi i Sautempton u četvrtfinalu FA kupa

Premijerligaši prošli dalje

Fudbaleri Čelsija plasirali su se večeras u četvrtfinale FA kupa pošto su na gostovanju pobedili Luton sa 3:2.

Domaći tim, koji igra u Čempionšipu, poveo je već u drugom minutu golom Risa Berka, da bi londonski tim izjednačio preko Saula Njigesa u 27. minutu.

Do kraja poluvremena Luton je ponovo poveo, a strelac je ovoga puta bio Heri Kornik u 40. minutu.

Čelsi je u nastavku preokrenuo rezultat i golovima Tima Vernera u 68. i Romelua Lukakua u 78. minutu su došli do plasmana medju osam najboljih.

Londonski tim je poslednje dve sezone igrao finale FA kupa, a poslednju titulu su osvojili u sezoni 2017/18.

Sautempton je na svom terenu pobedio Vest Hem sa 3:1, za plasman u četvrtfinale FA kupa.

Roman Pero je preciznim udarcem iz daljine doveo domaći tim u vodjstvo u 31. minutu, a Majkl Antonio je izjednačio u 60. minutu.

Domaća ekipa je zatim povela golom Džejmsa Vorda-Prausa, koji je u 69. minutu bio precizan sa penala, a konačan rezultat je postavio Armando Broja u petom minutu nadoknade.