HOLANĐANI RAZAPELI TADIĆA: Srbin na UDARU zbog Ukrajine, trener Ajaksa ih POKLOPIO!

HEROJ POBEDE

Fudbaler Ajaksa i kapiten reprezentacije Srbije Dušan Tadić bio je junak u pobedi svog tima nad RKC Valvijkom pošto je postigao gol za pobedu svog tima u poslednjim trenucima meča.

Ajaks je umalo od gotovog napravio veresiju, vodio 2:0 na poluvremenu, ali se RKC vratio u nastavku i izjednačio, da bi Dušan Tadić svojim pogotkom u 90 minutu rešio pitanje pobednika i sprečio senzaciju.

Međutim, novinarima je "zasmetalo" to što je Tadićeva traka oko ruke bila sa standardnim motivima, a ne ukrajinskim, jer su je svi kapiteni, izuzev Srbina, u 25. kolu Eredivizije nosili u znak solidarnosti prema onome što se događa u Ukrajini.

Stoga je na konferencije za medije posle meča trener Ajaksa Erika Ten Haga upitan zbog čega je to tako budući da je pre samo nekoliko dana u Kupu protiv AZ Alkmara Tadić nosio traku sa ukrajinskim motivom.

"Sami ste dali odgovor. Nosio ju je protiv AZ Alkmara" odgovorio je Ten Hag .